Eski DSP genel başkan adayı Erdoğan'a destek turuna çıktı

DSP'nin, 2010'daki olağan kurultayında genel başkanlığa aday olan ancak seçimi kazanamayan Erol Özavcı, Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan'a destek amacıyla turuna çıktı.

Giriş Tarihi: 11.4.2016 13:37 Güncelleme Tarihi: 11.4.2016 13:38
Eski DSP genel başkan adayı Erdoğan'a destek turuna çıktı

İzmit ilçesinde, gazetecilere açıklama yapan Özavcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Başkan" olması için destek vermek amacıyla yollara düştüğünü, imkanları ölçüsünde çalışacağını söyledi.

TÜRKİYE TURUNA BAŞLADI

Kocaeli'den başlayarak tüm 'yi 2 ay içinde gezmeyi planladığını anlatan Özavcı, "Eski DSP genel başkan adayı Erol Özavcı olarak, bu milletin bir evladı, Cumhuriyeti Devleti'nin bir vatandaşı olarak Cumhurbaşkanımıza destek olmak, kutlu yürüyüşüne katkı vermek, onun misyonunu geleceğe taşıyarak yaşatmak için yollardayım." dedi.

"ŞER ODAKLARINA İNAT YOLLARDAYIM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a her koşulda desteğinin tam oluğunu belirten Özavcı, "Cumhurbaşkanımızı durdurmak, yani 'yi durdurmak isteyen bütün şer odaklarına inat yollardayım. Çünkü onun yürümesi, bu necip milletin ve bayrağının tüm değerlerinin ve değerinin yükselmesi, yücelmesi demektir. Geleceğe dair bu milletin yeni destanları yazması demektir. Onun yürüyüşü, dik duruşu, bu milletin hepimizin kurtuluşu, özgürlüğü, bağımsızlığı ve gelecek garantisi demektir. Onun yürüyüşü küresel ihanet odaklarının bölgesel ülkesel vatan, millet, bayrak, kardeşlik, birlik, beraberlik, barış, huzur gibi olmazsa olmazlarımızın düşmanı çevrelerin, zalimlerin, tüm kötülerin def edilmesi demektir. Onun yürüyüşü insanlığın yaşam enerjisi olan özgürlük ve güvenlik demektir" ifadelerini kullandı.

Özavcı, daha sonra Erdoğan'ın fotoğrafı ve Cumhurbaşkanlığı forsuyla kaplı otomobiliyle Sakarya'ya hareket etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski DSP genel başkan adayı Erdoğan'a destek turuna çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN