Siyaset bayanlara hakaretle prim yapmaz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Ümraniye’de tesislerinin açılışında Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi: Bu zat SSK’nın başındayken acil servislerde insanlar can çekişiyordu. Biz seni çok iyi tanıyoruz. Siyaset, bayanlara hakaretle prim yapmaz

Giriş Tarihi: 11.4.2016
Siyaset bayanlara hakaretle prim yapmaz
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "Bayanlara hakaret etmekle prim yapılmıyor. Siyaset, hizmetle yapılıyor. Acil servislerde insanların can çekiştiği, doktorun verdiği ilacı alamadığı dönemi çok iyi biliriz. Kimdi o zamanlar genel müdür" dedi. Cumhurbaşkanı dün, İstanbul'da Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet binası açılış törenine katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:
Aile Bakanı'na hakaret: 2002'ye kadar parası ve sigortası olmayanlar için sağlığa erişim adeta bir hayaldi. Şu anda ana muhalefetin başında olan zatın sosyal sigortaların başında olduğu dönemi lütfen bir araştırın. Hastanelerimizin hali neydi bir öğrenin. Böyle, bayanlara hakaret etmekle prim yapmıyor siyaset, hizmetle yapıyor. O dönemde insanların acil servislerde nasıl can çekiştiğini çok iyi biliriz. Vatandaşın doktorun verdiği ilacı alamadığı dönemi çok iyi biliriz. Kimdi o zamanlar genel müdür? Bu beyefendi. Biz seni çok iyi tanırız, cemaziyel evvelini çok iyi biliriz. Kardeşlerim, hastalara senet imzalatılır, senet ödenmezse o kişi hastanede rehin tutulurdu. Bırakın daha da ileri gideceğim; ölü bile parası ödenmezse morgda rehin tutulurdu. Bu ülke o dönemleri gördü.

23 KATRİLYONLUK YATIRIM...

Şehir Hastaneleri: Şimdi hayalim gerçekleşiyor. Neydi o hayalim biliyor musunuz? Şehir hastaneleriydi. Hamdolsun gecikmeli de olsa şimdi bu şehir hastanelerimizi yapıyoruz. Şu an 18 şehirde 23 katrilyon lira yatırım maliyeti olan şehir hastanelerimizin inşası süratle devam ediyor. Her şehrin bir merkezinde şehir hastanesi olacak.
Terörle mücadele: birilerinin göstermek istediği veya terörle perdelenmeye çalışıldığı gibi krizlerin pençesinde kıvranan bir ülke değildir. Olmayacaktır. ta ve diğer alanlarda hedeflerimiz doğrultusunda kararlı adımlarla ilerliyoruz. Terörle mücadele edeceğiz, bölgemizdeki krizler karşısındaki insani duruşumuzu muhafaza edeceğiz ve de 2023 hedeflerimize ulaşacağız.
(Gülen'e) Suçsuzsan Türkiye'ye gel: Bu vatanın üzerinde kimse operasyon düşünmesin. Düşünen bedelini işte şu anda ödediği gibi öder. Devlet içinde devlet olmaz. Neymiş o Paralel devlet? Nerden çıktı bu? Sene 99, kaç Pensilvanya'ya git. Orada bazı tohumlar at. Kendini gizle. Gel o zaman 'ye. Suçsuzsan buraya gel, niye gelmiyorsun? Birileri koruma altına mı aldı seni? Şimdi zaten bunlarda imam çokmuş. Hepsi de kaçıp gidiyor. Bir kısmı zaten cezaevinde, bir kısmı değişik ülkelerde dolaşıyor. Ne demiştik? 'İnlerine gireceğiz.' Girdik, giriyoruz, girmeye devam edeceğiz. Başka bir devlet tanımıyoruz ve illegal terör örgütlerine, illegal yapılanmalara bu ülkede müsaade edilmeyecektir.
Sağlık çalışanlarına şiddet: Sağlık hizmeti sunanlara yönelik sözlü ve fiili saldırılar kabul edilemez. Her yerde olduğu gibi bu büyük camia içinde de yanlış yapılanlar olabilir. Bu tür yanlış yollara tevessül edenlere amirlerinden, adaletten önce camianın kendisinin hesap sorduğuna inanıyorum. Acil servislerde, polikliniklerde doktorlarımıza, hemşirelerimize, idari personelimize yönelik sözlü ve fiili saldırılar asla kabul edilemez.
Terör bölgesinde çalışan sağlık personeli: Sağlık çalışanlarımız, özellikle terörle mücadelenin yoğun olarak sürdüğü yerlerde ve tabiat şartlarının zorlu olduğu bölgelerde gerçekten çok büyük başarı hikâyeleri yazıyor. Cizre'de 13 kez roketli, defalarca silahlı saldırıya uğrayan hastanemizin açılısını bizzat kendim yaptım. Orada görev yapan personelimiz 'Burası roket yeri' demediler, yine hizmete devam ettiler. Sur'da, Şırnak'ta, Nusaybin'de, Yüksekova'da ve diğer bölgelerimizde kendi hayatlarını tehlikeye atarak hayat kurtarma mücadelesi veren kahraman sağlıkçılarımıza bir kez daha sevgilerimi saygılarımı iletiyorum.

13 YILDA 3 BİN 228 SAĞLIK TESİSİ...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Türkiye'nin son 13 yılda ambulans sayısını 617'den 5 bin 855'e çıkardığını belirterek sağlık sistemindeki gelişmeleri şu sözlerle anlattı: "Bizim uçak ambulansımız yoktu, helikopter ambulansımız yoktu, şimdi bunlar var. Bitmedi. Böyle karda kışta dağlara tırmanacaksın nerede? Şimdi karda çıkabilmek için paletli ambulanslarımız var. Teröre, terör bölgelerine yönelik zırhlı ambulanslarımız var. 2002'ye kadar yani Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmış olan sağlık tesisi sayısı neydi biliyor musunuz? Bin 78. Biz 13 yılda ülke genelinde toplam bu sayıya 3 bin 228 sağlık tesisi daha ekleyerek milletimizin hizmetine sunduk."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siyaset bayanlara hakaretle prim yapmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN