Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSK Kilis'ten IŞİD'i vuruyor!

Kilis'in karşısındaki 'nin köylerinde bulunan IŞİD'li teröristlere yönelik Özgür Ordusu(ÖSO) mensupları karadan operasyon başlatırken, koalisyon güçlerine ait uçaklarda havadan vurmaya başladı.

Giriş Tarihi: 11.4.2016 16:46 Güncelleme Tarihi: 11.4.2016 17:31
TSK Kilis'ten IŞİD'i vuruyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) ise sınıra yakına bölgelere havan topu düşmesi üzerine IŞİD mevzilerine tank ve obüs toplarıyla altına aldı.
Bugün sabah saatlerinde Elbeyli ilçesindeki Dağ Hudut Karakolu sorumluluk alanındaki boş araziye havan mermisi düşmesi üzerine TSK, Dağ Hudut Karakolu ile Şehit Mehmet Hudut Karakolunda konuşlu bulunan tank ve fırtına obüslerle IŞİD mevzilerini ateş altına aldı. Sabah saatlerinde 'nin Çobanbey kasabasına saldıran IŞİD militanları ise koalisyon güçleri uçaklar tarafından vuruldu.

OBÜS TOPLARIYLA IŞİD'İN EL BAB KARARGAHI VURULDU

Çatışma ve patlama sesleri sınır köylerinden duyulurken, IŞİD tarafından atılan havan mermilerinin sınıra yakın bölgelere düşmesi üzerine TSK tarafından IŞİD mevzileri tank ve obüs toplarıyla dövülmeye başlandı. TSK, angajman kuralları çerçevesinde sınır birliklerinde konuşlu bulunan tank birlikleri ile obüs toplarıyla IŞİD'in El Bab karargahı ile 'nin sınır köylerindeki IŞİD mevzilerine bomba yağdırdı. Oluşan patlama ve dumanlar sınır köylerinden duyulurken, IŞİD ile ÖSO arasında çatışmalarda sürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK Kilis'ten IŞİD'i vuruyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN