Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Almanya bu edepsiz adamı yargılamalı’

Giriş Tarihi: 12.4.2016
‘Almanya bu edepsiz adamı yargılamalı’
Başbakan Davutoğlu dün Bakanlar Kurulu'nu Şanlıurfa'da GAP Tarımsal Eğitim Merkezi'nde topladı. Toplantının ardından açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, özetle şunları söyledi:

ALMAN TV'SİNDE ERDOĞAN'A HAKARET: olarak bu edepsiz adamın Alman yasaları çerçevesinde derhal Cumhurbaşkanı'na hakaretten yargılanmasını tabii ki isteriz.

MERKEZ BANKASI'NA ÇETİNKAYA: Merkez Bankası Başkanlığı'na Sayın Murat Çetinkaya bakanlar kurulumuzda açılan imza ile atanmıştır.

İSRAİL'LE ANLAŞMA: Baştan itibaren gündeme getirdiğimiz üç temel konu bütünüyle yerine getirilmeden bir anlaşma mümkün değil.

PYD TERÖRÜNE DESTEĞİ KABUL EDEMEYİZ: Suriye'nin kuzeyinde terör örgütlerine destek anlamına gelebilecek herhangi bir siyasi gelişmeyi 'nin kabul etmesi mümkün değildir.

SIĞINMACI SPEKÜLASYONU: Suriyeli mültecilerin yerli halk sayılması konusu söz konusu değildir, tamamen spekülasyondur.

VERİLER RESMİ KAYNAKTAN SIZMADI: Son sızmaların kesinlikle resmi kaynaklardan olmadığı İçişleri Bakanlığı verilerinden olmadığı, bu sızmaların başka bir şekilde ortaya çıktığı anlaşılıyor.

MERKEL'İN ZİYARETİ: Resmi olarak ilan edilmemiş hiçbir program kesinleşmiş program değildir.

ÖZGECAN'IN KATİLİ: Bir mahkumun öldürülmüş olması asla kabul edilemez. Kimin hatası, ihmali vardır bu ortaya çıkarılacaktır.

13 YIL SONRA İLK KEZ ANKARA DIŞINDA
Bakanlar Kurulu toplantısı 13 yıl aradan sonra ilk kez dışında gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Almanya bu edepsiz adamı yargılamalı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN