Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun diplomasi trafiği

Giriş Tarihi: 12.4.2016 17:13
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun diplomasi trafiği

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, li mevkidaşı Abul Hasan Mahmud Ali ve Afgan mevkidaşı Selahaddin Rabbani ile görüştü.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, li mevkidaşı Abul Hasan Mahmud Ali ve Afgan mevkidaşı Selahaddin Rabbani ile görüştü.

İslam İşbirliği Teşkilatı Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısına katılmak için İstanbul'da bulunan Çavuşoğlu, Bangladeş ve 'ın dışişleri bakanlarıyla ayrı ayrı bir araya geldi.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Çavuşoğlu'nun Mahmud Ali ile yaptığı görüşmede karşılıklı üst düzey temas, ziyaret ve yatırımların artırılması, iş forumu ve Karma Ekonomik Komisyon gibi mekanizmaların işletilmesi gerektiği vurgulandı. Görüşmede, TİKA'nın Bangladeş'teki çalışmalarının yaygınlaştırabileceği hususu da gündeme gelirken savunma sanayi ve askeri alandaki işbirliğinin sürdürülmesi gerektiği üzerinde duruldu.

Bakan Çavuşoğlu'nun Afgan mevkidaşı Rabbani ile yaptığı görüşmede ise Afganistan'daki güvenlik durumu ve son siyasi gelişmeler ele alındı. Türkiye'nin Afganistan'a yönelik kalkınma projelerinin devam ettiğini vurgulayan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin Aralık'ta 'ya yaptığı ziyaretin çok verimli geçtiğini, ziyaret sırasında alınan kararların takibinin yapılması gerektiğini ifade etti. Görüşmede, terörizmle mücadele konusunda işbirliğinin önemi de vurgulandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun diplomasi trafiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN