Demirtaş'ın açıklamaları ne anlama geliyor?

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, "Kürt illerinde özyönetim (özerklik) ilanlarıyla bir yere varılamayacağını ve Barış sürecinin bitmesi bizim hatamız" şeklindeki açıklamalarının ne anlama geldiğini Gazeteci Yazar İlhamı Işık Sabah.com.tr'ye yorumladı. Işık, Demirtaş'ın bu açıklamasının , Rusya, Türkiye, bağlamında düşünülmesi gerektiğini vurguladı.

Giriş Tarihi: 13.4.2016 16:22 Güncelleme Tarihi: 13.4.2016 17:07
Demirtaş'ın açıklamaları ne anlama geliyor?

İŞTE İLHAMİ IŞIK'IN AÇIKLAMALARI;

Demirtaş'ın bu ifadeleri doğru bir söz ancak çok geç kalınmış. HDP ve PKK bu hendek siyasetinin sürüdürülemeyeceğini anladı.

NEDEN ŞİMDİ?

'nin PKK/PYD'ye çok cidii baskıları var, öte yandan Türkiye'nin 'de federasyon ilan eden PYD'ye karşı yürüttüğü haklı politika sonuç veriyor demektir.

KÜRTLER HİÇBİR ZAMAN DESTEK VERMEDİ

Diğer bir neden ise Kürt halkının PKK'ya ilk günde olduğu gibi artan hendek tepkisi. Terör örgütün bu planına hiç bir zaman sıcak bakmayan Kürtler sadece acı, göç ve kıyıma maruz kaldılar.

DENGELER DEĞİŞTİ

'nin iç karışıklığı başlarda PYD'nin işine gelse de son dönemde değişen dengeler örneğin Rusya'nın çekilmesi, Cenevre'deki gelişmeler, DAEŞ ve Esad'ın partnerliğinin ayyuka çıkması bütün bunlar PKK/YPG terör örgütünün kaldıramayacağı kadar ağırlaştı.İNANDIRICILIKTAN UZAK

Selahattin Demirtaş, Kürt hareketini temsil ettiğini iddia eden siyasi partinin genel başkanı olarak karşı çıkacağız, hendekleri, barikatları kapattıracağız şeklindeki hamlelerinin yerine cılız katılmıyoruz şeklinde sıradan bir vatandaş gibi düşüncelerini açıklaması inandırıcılıktan uzaktır.

Demirtaş'tan özerklik çarkı!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'ın açıklamaları ne anlama geliyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN