Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dokunulmazlıklar için imzalar tamam

Giriş Tarihi: 13.4.2016
Dokunulmazlıklar için imzalar tamam

Başbakan Davutoğlu: Dokunulmazlıkların kaldırılması için imzalar tamam. Son imzayı bizzat ben attım. Kim dokunulmazlıkların kalkmasından korkuyormuş kim korkmuyormuş ortaya çıkacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Meclis'te partisinin grup toplantısında konuştu. Davutoğlu'nun sözlerinden satırbaşları şöyle:

DOKUNULMAZLIKLAR:
(Anayasa değişiklik teklifi) İmzalar tamamlandı. Son imzayı bizzat ben attım. Her şey ayan beyan ortaya çıkacak. Kim dokunulmazlıkların kalkmasından korkuyormuş kim korkmuyormuş ortaya çıkacak. Kim teröristleri destekleyen milletvekillerini bu Meclis'te barındırıyormuş kim barındırmıyormuş ortaya çıkacak. Çok hızlı bir şekilde konuyu görüşeceğiz. Muhalefete çağrım tek seferde ve tek oturumda çok hızlı şekilde yargı yolunu açan, yargıya izin veren bu teklife destek olmaları. Kimse ileride bugün pişman olacağı adımı atmasın. Korktukları bir şey yoksa işte meydan işte Genel Kurul. Aylarca, yıllarca "AK Parti dokunulmazlıkların kaldırılmasından çekiniyor" diyerek propaganda yaptıktan sonra şimdi bakalım nasıl oy kullanacaklar?

YENİ ANAYASA: CHP seçilmede vaat ettiği yeni anayasa sözünden geri adım attı. Söz verdiğimiz yeni anayasayı yapacağız. Güçler ayrılığını tahkim eden, yetki ve sorumluluk dengesinin iyi kurgulandığı, toplumsal çeşitliliği dikkate alan, bu çerçevede de başkanlık sistemini öngören anayasa için çalışmalarımızı sürdürüyoruz, bu çalışmalarda önemli bir aşamayı da kat ettik. Meclis'imizden aldığımız vize sonrasında, milletimizin huzuruna çıkarak yeni anayasa için vatandaşlarımızın onayını isteyeceğiz. Hedefimiz kısa bir gelecekte 'ye sivil ve özgürlükçü yeni anayasayı kazandırmaktır.

HAK ETTİKLERİNİ YAŞATACAĞIZ: (Hani'deki saldırı) Kalleşçe, alçakça, korkakça bir eylem. Hani birilerinin yerlere çöp atmıyorlar dedikleri teröristler var ya, hani 7 Haziran öncesi saz çaldırıp, türkü söylettikleri çocuk katilleri var ya, işte bu teröristler köşeye sıkıştıkça daha da alçaklaşıyorlar. Kahraman askerlerimizin karşısında hiçbir mevcudiyet gösteremeyenlerin bu şekilde kalleşçe tuzakların arkasına saklanmaları dahi ne kadar zayıf, zaaf içinde olduklarını ortaya koyuyor. Bunlar vahşi birer katil. Hak ettikleri neyse onu yaşayacaklar, hak ettiklerini onlara yaşatacağız. Bu katillerin, teröristlerin hepsi ama hepsi şehirlerimizden ve dağlarımızdan mutlak anlamda temizlenecek.

ÇUKURLARDAN ÇIKAMAYACAKLAR: Kandil'e selam gönderenler, hendek kazanların ellerini öpenler, 'Blok siyaseti' yapalım diyenler hep beraber hayal kırıklığına uğradılar. Kazdıkları hendeklere kendileri düştüler. İnşallah oradan da o çukurlardan da çıkamayacaklar. Kürt vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin adına siyaset yaptığını iddia edenlerin, çukur kazanların içine düştükleri hal, artık izahı mümkün olmayan bir durumdur. Bölgede kendilerine yönelik artan öfke ve tepkinin üzerini örtmek için ellerinden geleni yapıyor. Konuyu saptırarak Sayın Cumhurbaşkanımızı, şahsımı ve AK Parti'yi hedef alıyorlar ama emin olun ki bunun ne bölgede ne de 'de hiçbir karşılığı yok. 'de kantonculuk, özyönetimcilik oynamaya kalkanlar içine düştükleri kanlı süreçte milletimizin feraseti sayesinde mutlaka yenilgiye uğrayacaklar. Bu arada Davutoğlu, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'le de bir araya geldi. Yaklaşık bir saat süren görüşmeye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan da katıldı.

DAEŞ'E ANINDA KARŞILIK VERİLDİ
"Kilis halkına geçmiş olsun diyorum. TSK angajman kuralları çerçevesinde anında karşılık verdi, DAEŞ mevzilerini vurdu. Milletimiz ve Kilis'teki vatandaşlarımız emin olsun, ülkemizin savunması ve milletimizin emniyet ve huzuru için her türlü tedbiri alıyoruz, her türlü adımı atmaya kararlıyız."

PARALEL YAPI'YA İZİN VERİLMEYECEK
"Dışarıdan hiçbir gücün bürokrasi üzerinde vesayet kurmasına, paralel birtakım hiyerarşi oluşturmasına asla izin vermeyeceğiz. Paralel yapı tasfiye edilene kadar, bürokrasi sadece milletin hizmetindeki siyasi iktidardan emir alıncaya kadar bu mücadelemiz devam edecek."

'KİMLİK BİLGİLERİ NAMUSTUR'
Başbakan Davutoğlu'nun, kimlik bilgilerinin CHP İzmir Teşkilatı'ndan sızdığı açıklaması kentte büyük bir şok etkisi yarattı. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, "Seçmen bilgileri bizim için mahremiyet ve gizli kalması gereken bilgilerdir. Bunları kesinlikle kimseyle paylaşmayız. CHP ne yazık ki bunu yaparak bir kere daha nasıl bir sistemle çalıştığını göstermiştir. Bu konuda bilgilerin İzmir'den çıktığını duyunca şaşırdım, şoke oldum. Bizim için seçmen bilgileri namustur. İktidara gelseler vay Türkiye'nin haline. Daha iktidara gelmeden bilgileri satıyorlarsa, iktidara gelseler Türkiye daha ciddi bir sıkıntı yaşayacak. Bu olacak iş değil" dedi.

Başbakan Davutoğlu açıkladı "Bugün yarın Meclis'te"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokunulmazlıklar için imzalar tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN