Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den o isimlere sert tepki

Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP için olağanüstü kurultay kararı veren Ankara 12. Sulh Mahkemesi hakiminin, parti avukatına, gerekçeli kararın olmadığını ve birkaç gün sonra ancak yazılabileceğini ifade ettiğini belirterek, "Buna rağmen, birkaç saat içerisinde kaleme alınması mümkün olmayan bir gerekçeli kararı hazırlayarak, kamuoyuna açıklaması oldukça manidardır." ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 13.4.2016 11:55 Güncelleme Tarihi: 13.4.2016 11:57
MHP'den o isimlere sert tepki
MUHALİFLERE 'TRUVA ATI' BENZETMESİ

Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, muhalifler için "truva atı" benzetmesi yaparak, 'de kaos ortamı oluşturmaya heveslenenlerin gerçek yüzünün zamanla ortaya çıkacağını savundu.

MHP'nin, Türkiye'de kirli oyunlar tezgahlamaya çalışan iç ve dış odakların karşısında olduğunu ifade eden Büyükataman, "Krizleri fırsat telakki eden siyaset terzileri yine ortalığa dökülmüş, yeni senaryolarla Türk siyasetini tanzim işgüzarlığına girmişlerdir. Milli iradeyi zimmetine geçirmeye çalışan bu milli irade dolandırıcılarına elbette karşı koymak zorundayız." değerlendirmesinde bulundu.

"PARALEL YAPI VE HDP SEVİNÇ İÇİNDE"

Mahkemenin verdiği olağanüstü kurultay kararının paralel yapı yandaşlarında ve HDP'lilerde büyük bir sevince vesile olduğunu ileri süren Büyükataman, "Yaşananlar, partimizce görevden el çektirilen bir il başkanının Facebook hesabından 25 Mart'ta paylaştığı 'Az önce Hakimler kararnamesi yayınlandı ve korktuğumuz olmadı. 12. Sulh Mahkemesi hakimi görevine devam edecek. Kongre artık kaçınılmaz. Camiamıza hayırlı olsun' mesajını akıllara getirmiştir. Bu mesaj mahkeme kararının önceden bilindiğini doğrular niteliktedir" iddiasında bulundu.

"MAHKEME TARAFSIZLIĞINI YİTİRDİ"

"Mahkeme hakiminin, partimizin avukatına, kararın olmadığını ve birkaç gün sonra ancak yazılabileceğini ifade etmiş olmasına rağmen, birkaç saat içerisinde kaleme alınması mümkün olmayan bir gerekçeli kararı hazırlayarak kamuoyuna açıklamış olması da oldukça manidardır" görüşünü savunan Büyükataman, bu gelişmelerin, mahkemenin gerekçeli kararının daha önceden hazırlandığına ve mahkemenin tarafsızlığını yitirdiğine yönelik kaygılarını artırdığını öne sürdü.

Kararı temyize götüreceklerini bildiren Büyükataman, "Yargıya müdahale edenler ve birileri adına karar veren hakimler 'Ayarıyla oynadığın kantar, gün gelir seni de tartar' sözünü akıllarından çıkarmamalıdır." ifadesini kullandı. "

Büyükataman, mücadelenin "Ülkücülerle, Ülkücü Hareketi bitirme planları yapanlar arasında olduğunu öne sürdü.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'den o isimlere sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN