Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel’e verecek partimiz yoktur

Giriş Tarihi: 13.4.2016
Paralel’e verecek partimiz yoktur
Mahkemenin kayyum kararının ardından gerçekleşen ilk grup toplantısında Genel Başkanı Devlet Bahçeli muhaliflere ve muhaliflerin arkasında olduğunu söylediği paralel yapılanmaya yüklendi. "Bunlar dini paraya dönüştüren, imamlığı şirkete çeviren, 'nin kuklası, İslamiyet'in yüz karalarıdır" diyerek FETÖ'ye yönelik sert ifadeler kullanan Bahçeli, "Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yoktur" dedi. Bahçeli şu mesajları verdi:

OKYANUS ÖTESİNE UMUT BAĞLADILAR:
Milletvekili adayı olmayan veya olsa bile seçilemeyen ya da milletvekili olup da sorumluluktan kaçan kim varsa birdenbire aynı mevzide toplanmışlardır. Bunların hepsi değişim korosunda buluşmuşlardır. Kimisi okyanus ötesine umut bağlamış, kimisi de müzmin ve malum muhaliflerle ve MHP hasmı kalemşörlerle söz ve ağız birliği etmişlerdir.

BAĞIMLI VE PASİF:
Bu sırada imza toplama furyası başlatılmış, partimiz ve dava arkadaşlarımız aylarca meşgul edilmiştir. Samimiyetle ifade ediyorum, Tüzük Kurultayı için imza veren her kardeşim benim için değerlidir. Hepsinin iradesine saygı duyuyor, taleplerini biliyor ve anlıyorum. Anlamadığım, asla da anlamayacağım ön plandaki çığırtkanlar, MHP'yi bir plan çerçevesinde etkisizleştirmek, bağımlı ve pasif hale getirmek isteyenlerdir. Bunlar kırk fırın ekmek yeseler, ağızlarıyla kuş tutup dağları titretseler yine de MHP'yi kafalarına göre tanzim edemeyeceklerdir çünkü bu davanın hamuru şehit kanıyla yoğrulmuştur.

PARALELE TESLİM EDECEK PARTİMİZ YOK:
Bizim 'paralel'e teslim edecek bir partimiz yoktur. Bizim milliyetçi-ülkücü hareketin ülkü ve hissiyatını yürekten sahiplenmeyenlere teslim edeceğimiz bir bayrak da yoktur.

KURULTAY MARTTA:
Bir iddiası olan, 'ben daha iyi yaparım' diyen, kendine güvenen ve inanan kim varsa 18 Mart 2018'de demokrasinin imkanlarından istifade ederek iradenin sahibi milliyetçi-ülkücü hareketin karşısına çıkabilecektir. Bu süreçte şartları taşıyan her ülkücü aday olma hakkına sahiptir. Buna diyeceğim bir şey yoktur. Bunun dışında olağanüstü kurultay yoktur, yapılmayacaktır.

PARALEL ARTIKLARININ MUTLULUĞU:
Şimdiden sevinç çığlıkları atanları görüyorum. Şimdiden bayat zafer turlarına, yapay bayram havalarına tevessül edenleri tek tek fark ediyorum. Hele hele MHP'ye nüfuz etmek, yuvalanmak ve operasyon partisi olarak kullanmak isteyen 'okyanus ötesi' kaçkınlarının, 'paralel artıklarının' mutluluğunu da ibretle izliyorum.

NE YAŞAMIŞSANIZ MÜSTEHAKTIR:
Kendi kurum ve kuruluşlarına kayyum atandığında kıyameti kopartan, kayyumun gölgesi MHP'ye değince güvercin taklaları atan zevat ve zümreye diyorum ki, bugüne kadar ne yaşamışsanız müstahaktır. Bunlar ikiyüzlü ve Türkiye'nin karşısındaki husumet kutbudur. Bunlar dini paraya dönüştüren, imamlığı şirkete çeviren, ABD'nin kuklası, İslamiyet'in yüz karalarıdır. Kimse boşuna heveslenmesin. Hiç kimse boş yere el ovuşturmasın, bulanık suda balık avlamasın. Bizde inecek sancak, devredecek miras, üzeri çizilecek hatıra yoktur. Bizde tertiplere 'tamam' diyecek acziyet görülemeyecek, kalemizi içten düşürecek adımlara geçit de verilmeyecektir.

HEDEF MHP'Yİ ELE GEÇİREREK GÜÇTEN DÜŞÜRMEK:
Ankara, Washington ve Pensilvanya arasında MHP düşmanlığının üçgeni kurulmuştur. Vaktiyle Merhum Başbuğumuz Türkeş Beyi reddeden kafanın temsilcileri bu defa da 'kurultay tacirleri' kılığında işbaşındadır. Kurultay tacirlerinin hedefi, sanıldığı gibi MHP'yi selamete çıkarmak, iktidara taşımak değil, aksine MHP'yi ele geçirerek güçten düşürmektir.

PARALEL ÖRGÜTÜ SİYASALLAŞTIRMA STRATEJİSİ:
Olağanüstü Kurultay komplosu düpedüz MHP'yi geriletme, 'paralel' örgütü siyasallaştırma stratejisidir. Birileri tersini iddia etse de gerçek tablo budur. Partimizin dinamiklerini yok sayan, yetkili kurullarının aldığı kararları görmezden gelen, geleceğini tehlikeye sokan, elini kolunu bağlamak isteyen kirli bir süreç devrededir. Ve biz buna asla suskun, seyirci kalmayacağız, müsaade de etmeyeceğiz. Parti bünyesinde her şeyin normal mecrasında işlemesi, hareketimizin istikbali açısından önem taşımaktadır. Bu arada Bahçeli, mahkemenin kararı sonrasında yaşanan gelişmeleri, cuma günü MYK üyeleri ve il başkanlarıyla yapacağı toplantıda değerlendirecek.

BİR ARAYA GELDİLER
MHP'li muhalifler Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan Ankara'da bir araya geldi. Akşener, Aydın ve Oğan'ın kurultay süreci ile ilgili değerlendirmede bulundukları ve mayıs ayının ilk haftası kurultayın toplanması konusunda görüş birliğine vardıkları öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel’e verecek partimiz yoktur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN