Kılıçdaroğlu’na dava ve suç duyurusu

Giriş Tarihi: 14.4.2016
Kılıçdaroğlu’na dava ve suç duyurusu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Tabipler Birliğini (TTB) ziyaretindeki çirkin sözleri nedeniyle lideri Kemal Kılıçdaoğlu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na "Cumhurbaşkanı'na hakaret"ten suç duyurusunda bulundu. Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın'ın verdiği suç duyurusu dilekçesinde "Cumhurbaşkanına hakaret" eden kişinin bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırıldığı, suçun alenen işlenmesi halinde ise verilecek cezanın altıda biri oranında artırıldığı hatırlatıldı. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının düşünce ve ifade hürriyeti çerçevesinde değerlendirilmesinin mümkün olmadığı belirtilen dilekçede, "Şüphelinin şikayet konusu açıklamaları, onur, şeref ve saygınlığı zedeleyici söz ve beyanlar mahiyetinde olduğundan hukuken himaye edilmesi mümkün değildir. Şüpheli, seçilmiş ilk Cumhurbaşkanımızı alarak yaptığı paylaşımlarla Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı onur, şeref ve saygınlığını rencide edici ifadeler kullanmış, kişiliği, saygınlığı ve itibarını hedef alınarak atılı suçu alenen işlemiştir. Aleniyet, hakaret suçunun belirsiz sayıdaki kimse tarafından bilinip görülebileceği şekilde işlenmesidir" denildi. Kılıçdaroğlu hakkında kamu davası açılması talep edildi.
KILIÇDAROĞLU SEVİYESİZLEŞMEDE ZİRVEYİ GÖRDÜ!

TAZMİNAT DAVASI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun, sözleriyle "şahsiyet haklarına saldırı kastıyla fevkalade ağır hakarette bulunduğu" gerekçesiyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarının ayrıca Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'ne verdiği dilekçede Kılıçdaroğlu'nun TTB ziyaretindeki açıklamasının, kamuoyunda büyük bir tepkiye neden olduğu, eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı belirtildi. Dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun 100 bin lira manevi tazminatla cezalandırılması talep edildi.

ÇİRKEFLİĞİ ARTIRACAK
Çirkin üslubu nedeniyle tepki çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk'te yayımlanan programda seviyesizliğinin bilinçli olduğunu ve bunu taktik olarak benimsediklerini açıkladı. Kirli söylemlerine bir yenisini daha ekleyen Kılıçdaroğlu, "altına yatmak" küfrünü bilinçli olarak kullandığını ve hakareti "tırmandıracaklarını" açıkladı. Kılıçdaroğlu, "Ne söylerlerse daha ağırını söyleyeceğim. Bunu da planlı olarak yapacağım. Bu bir taktik" dedi.

LÜTFİ ELVAN "KILIÇDAROĞLU BAŞARISIZLIĞINI ÖRTMEYE ÇALIŞIYOR"

"KILIÇDAROĞLU AHLAKİ PROBLEM HALİNE GELMİŞTİR"

ÇELİK: "KILIÇDAROĞLU'NUN PSİKOLOJİSİ BOZUK!"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu’na dava ve suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN