Paralel kızağa çekiliyor

Giriş Tarihi: 14.4.2016
Paralel kızağa çekiliyor

Hükümet, terörle mücadele operasyonlarının sürdüğü bölgelerde paralel yapıyla ilişkisi belirlenen kamu görevlilerini pasifize edecek. Emniyet müdürleri ve vali kararnameleri ile büyük bir temizlik yapılacak

Paralel yapı ile mücadele başladığında, bu yapının özellikle emniyet içindeki uzantılarının devlete zarar vermesini, yeni komplolar kurmasını önlemek için ve gibi büyük şehirler ve kritik illerden tayinler yapıldı. FETÖ mensupları, ağırlıklı olarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine gönderildi.

BİLGİ PAYLAŞMADILAR
PKK'ya karşı operasyonların başlaması ile birlikte FETÖ mensupları terör örgütü ile örtülü bir işbirliğine girişti. Operasyonların başarısız olması için bilgi paylaşımı yapılmadı. Sokaklarda açılan hendekler, kurulan barikatlar görmezden gelindi. Terör örgütü mensuplarının şehirlere yerleşmesine göz yumuldu.

KÖKLÜ TEMİZLİK
Paralelin bölgedeki bu oyunu ortaya çıkınca hükümet hızla önlem almaya başladı. Paralel ile bağlantısı olan polis, , hakim, savcı, kaymakam ve vali gibi üst düzey yöneticiler ile kritik görevlerde bulunan daha alt düzey personelin yavaş yavaş kızağa alındığı bildirildi. Şu anda bulundukları yerlerde pasifize edilen paralel ile bağlantısı olanların önümüzdeki dönemde tayinleri başka illere çıkartılacak. Valiler ve emniyet müdürleri kararnamesi kapsamında bölgede köklü bir temizlik yapılacak.

DDK HAREKETE GEÇİRDİ
Paralel yapı ile mücadelede son dönemde bir hızlanma oldu. Bunun da Devlet Denetleme Kurulu'ndan (DDK) kaynaklandığı bildirildi. Paralel yapı ile ilgili inceleme yapan DDK tüm kurum ve kuruluşlara yazılar gönderip, "Kurumunuzda bununla ilgili ne yapılıyor. Hangi bilgi ve belgelere ulaşıldı. Bize iletin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel kızağa çekiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN