Şırnak'ta 191 terörist öldürüldü

Giriş Tarihi: 14.4.2016 10:38 Güncelleme Tarihi: 14.4.2016 10:49
Şırnak'ta 191 terörist öldürüldü

Şırnak'ta 14 Mart tarihinde ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte teröristlere yönelik başlatılan operasyonlarda 191 terörist etkisiz hale getirildi, 555 El Yapımı Patlayıcı (EYP) imha edildi. Bir aydır aralıksız süren operasyonlarda 10 , ve korucu şehit olurken, 47 güvenlik görevlisi ise yaralandı.

Şırnak Valiliği il merkezinde halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye atan, yollarda barikatlar kurup tuzaklama yapan, hendek kazıp güvenlik kuvvetlerine silahlı saldırı düzenleyen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 14 Mart tarihinde sokağa çıkma yasağı ilan etmişti. Sokağa çıkma yasağının 1 ayını doldurduğu Şırnak'ta , ve korucular tarafından teröristlere yönelik sürdürülen müşterek operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor.

191 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Güvenlik kuvvetleri tarafından sürdürülen operasyonlarda teröristlerin tuzakladığı EYP'ler teker teker tespit edilerek kontrollü olarak imha ediliyor. Şırnak merkeze bağlı tüm mahallelerde gece gündüz aralıksız süren operasyonlarda 1 ayda 191 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda teröristler tarafından sokak ve binalara tuzaklanan 555 EYP tespit edilerek kontrollü bir şekilde imha edildi. Operasyonlarda 10 asker, polis ve korucu şehit olurken, 47 güvenlik görevlisi ise yaralandı.

BAŞINA 1 MİLYON LİRA ÖDÜL KONULAN PKK'LI ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

TERÖRİSTLERİN BİNALARA YERLEŞTİRDİĞİ TUZAKLAR TEKER TEKER PATLATILDI

Aralıksız devam eden operasyonlarda teröristler tarafından güvenlik kuvvetlerinin girişini önlemek için mahallelerde sokak ve binalara yerleştirilen tuzaklı patlayıcılar teker teker tespit edilerek imha ediliyor. Bugün güvenlik kuvvetleri tarafından Şırnak'ın değişik mahallelerinde tespit edilen 4 ayrı EYP'li tuzak kontrollü olarak imha edildi. Büyük bir gürültüyle patlatılan EYP'ler çevre binalara zarar verdi. Kontrollü patlama anında çevredeki birçok binanın camları kırılırken, patlamanın yaşandığı binalarda büyük hasarlar oluştu.

PKK'NIN TUZAKLADIĞI PATLAYICI İNFİLAK ETTİ: 1 ÇOCUK YARALI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnak'ta 191 terörist öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN