Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Sonuna kadar gideceğiz’ sözü...

Giriş Tarihi: 14.4.2016
‘Sonuna kadar gideceğiz’ sözü...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı von Sprenger Erdoğan’a hakaret eden Alman programcı hakkındaki suç duyurusuna ilişkin konuştu: Sonuna kadar gideceğiz. Amacımız böyle bir olayın tekrarlanmaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'daki avukatı Michael Hubertus von Sprenger, Alman ZDF kanalında Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren bir şiir okuyan TV programcısı Jan Böhmermann hakkındaki suç duyurusu konusunda sonuna kadar gideceğini, amaçlarının bu tür durumların tekrarlanmaması olduğunu söyledi.

20 KİŞİ ŞİKâYETTE BULUNDU
Münihli avukat Hubertus von Sprenger, önceki akşam ZDF kanalında yayımlanan "Heute Journal" adlı haber programında yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Böhmermann'ın cezalandırılmasını ve bu tür bir durumun tekrar etmemesini istediğini belirtti. Hubertus von Sprenger, bir soru üzerine de "Ben bir müvekkili savunma görevini üstlenirsem, bunu sonuna kadar götürürüm" dedi. İki hafta önce ZDF kanalında Erdoğan'a hakaret içeren bir şiir okuyan Böhmermann hakkında Mainz Savcılığı, 20 kişinin şikâyette bulunması nedeniyle soruşturma açmıştı. Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği geçen hafta cuma günü Böhmermann hakkında Alman Ceza Kanunu'nun 103. maddesine göre "yabancı devlet adamlarına hakaret" suçundan soruşturma açılmasının talep edildiği notayı Dışişleri Bakanlığı'na iletmişti. Alman hükümetinin kararını birkaç gün içinde açıklaması bekleniyor.

ERDOĞAN VE NAZARBAYEV'DEN ORTAK BİLDİRİ
'SINIRI AŞTI' İTİRAFI
Öte yandan Jan Böhmermann'a evinin önünde polis koruması verildi. Böhmermann'ın görev yaptığı Alman ZDF kanalı, kalite ve mizah anlayışıyla bağdaşmadığı gerekçesiyle büyük tepki çeken söz konusu programı internetteki arşivinden çıkartmıştı. ZDF Program Direktörü Dr. Norbert Himmler de, mizahın da bir sınırı olduğunu ve bu parodiyle bu sınırın aşıldığını belirtmiş ancak programın yayından kaldırılmasının söz konusu olmadığını kaydetmişti.

PROGRAMI İPTAL EDİLDİ
Jan Böhmermann'ın bu haftaki programını iptal ettiği duyuruldu. Böhmermann ve prodüksiyon firmasının bu karara gerekçe olarak "konuyla ilgili çok fazla sayıda haber yapılması ve ilginin program ve Böhmermann'ın üzerinde olması nedeniyle artan kamuoyu baskısını gösterdiği" belirtiliyor.

TÜRKİYE'DEN MÜTHİŞ HAMLE! İLK OLACAK

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Sonuna kadar gideceğiz’ sözü...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN