Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suudi Türk Koordinasyon Konseyi mutabakat belgesi imzalandı

Türkiye ve 'ın ikili ilişkilerini daha da güçlendirmek amacıyla Suudi-Türk Koordinasyon Konseyi'nin kurulmasına ilişkin mutabakat belgesi 'da imzalandı.

Giriş Tarihi: 14.4.2016 13:33 Güncelleme Tarihi: 14.4.2016 15:12
Suudi Türk Koordinasyon Konseyi mutabakat belgesi imzalandı

Türkiye ile , ikili ilişkileri daha da güçlendirmek amacıyla Suudi-Türk Koordinasyon Konseyi'nin kurulması yolunda bugün 'da önemli bir adım attı. Aralık sonunda Suudi Arabistan'a yapılan resmi ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kral Selman tarafından kararlaştırılan Suudi-Türk Koordinasyon Konseyi'nin mutabakat metni bugün İstanbul'da imzalandı.

KRALI SELMAN'IN HUZURLARINDA İMZA ATILDI

Cumhurbaşkanlığı kaynakları tarafından, "Suudi-Türk Koordinasyon Konseyi kurulmasına ilişkin mutabakat belgesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud'un huzurlarında, iki ülkenin dışişleri bakanları Mevlüt Çavuşoğlu ve Adil bin Ahmed El Cübeyr tarafından imzalandı.

İMZA TÖRENİ YILDIZ 1 SALONUNDA GERÇEKLEŞTİ

İmza töreninin, İstanbul'da İslam İşbirliği Teşkilatı 13. İslam Zirvesi'nin açılış oturumunun hemen akabinde İstanbul Kongre Merkezi'nin 'Yıldız 1' salonunda gerçekleşti. Suudi-Türk Koordinasyon Konseyi'nin iki ülke arasındaki koordinasyon düzeyini artırmayı, stratejik işbirliğini güçlendirmeyi, dostluk bağlarını pekiştirmeyi, halklar arasındaki bağları sağlamlaştırmayı hedeflediği belirtildi. Suudi-Türk Koordinasyon Konseyi'nin kurulması, Aralık sonunda Suudi Arabistan'a yapılan resmi ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kral Selman tarafından kararlaştırılmıştı. Söz konusu kararın mutabakat metni de bugün İstanbul'da imzalandı" denildi.

MUTABAKAT BELGESİ İMZALANDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suudi Türk Koordinasyon Konseyi mutabakat belgesi imzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN