Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İslam dünyası için örnek’

‘Türkiye İslam dünyası için örnek’
İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) 13'üncü İslam Zirvesi için İstanbul'da bulunan ABD'nin İslam İşbirliği Teşkilatı Özel Temsilcisi Arsalan Suleman, SABAH'a özel açıklamalar yaptı:

GERÇEK İSLAM ANLATILMALI:
Terör örgütleri, saldırılarını İslam üzerinden meşrulaştırmaya çalışıyor. Bu teröristler her defasında İslam'ın adını kullandığı için, kamuoyu gerçek İslam'la bu kişiler arasındaki farkı anlayamayabiliyor. Terör gruplarının İslam'la hiçbir alakasının bulunmadığı net bir şekilde anlatılmalı. Bu görev İİT, Müslüman ülkeler ve Müslüman sivil toplum kuruluşlarına düşüyor. DAEŞ, Eş Şebab, Boko Haram ve Taliban gibi örgütler en çok Müslümanları hedef alıyor.

TÜRKİYE'NİN BAŞARISI:
, sadece DAEŞ'le mücadelede kritik bir müttefik olduğu için değil, İslam dünyasına örnek bir ülke olduğu için de önemli. DAEŞ gibi gruplar, İslam devleti kurmaya çalıştıklarını iddia ediyor değil mi? 'ye bakın. Ekonomik olarak müreffeh, iyi işleyen bir demokrasiye sahip ve nüfusunun çoğunluğu Müslüman bir ülke. örneği bu grupların tezlerini çürütüyor. Bir yandan ABD gibi müttefiklerinizin olması, öte yandan tüm Müslüman ülkeler ve topluluklarla ilişkilerinizin bulunması... Türkiye, bu terörist grupların dışlayıcı ve dar kafalı görüşlerini çürüten başarılı bir örnek.

MARYLAND'DEKİ DİYANET MERKEZİ:
Muhteşem imkanlara sahip, çok büyük bir külliye.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Türkiye İslam dünyası için örnek’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN