Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu 'nde AK Parti Gençlik Çalıştayı'nda konuştu.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 12:29 Güncelleme Tarihi: 15.4.2016 12:47
Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan önemli açıklamalar

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

" 2001 yılında bize inanmış, 2002 yılında bu yana desteğini artırarak yanımızda olmuştur. Bizim Kocaeli'yle olan gönül bağımız daha da güçlenecek.

Diğer partiler herhangi bir şekilde halkla bir araya gelemiyorlar. Bizse seçimi bitirdik, kampanya devam ediyormuş gibi yollara revan olduk.

Mardin, Van, Bingöl, Silop, Diyarbakır, Şanlıurfa'daydım, oradan sizlere selam getirdim. İzmir, Manisa, Konya, İstanbul'daydım, şimdi buradaydım. Biz enerjiyi milletimizden alırız, hem çalışırız, hem de bu ülkenin birliği beraberliği için yola çıkarız.

Bizim hayallerimiz var, hayali olmayanlar utansın. Rüyası, ideali olmayanlar utansın. Biz birbirimize doğruları telkin etmek için bir araya geliriz. Kendi adıma sizlerle bir araya gelmekten ayrı bir heyecan duyuyorum. Hiçbir oyun, tuzak karşısında moralinizi bozmayın, inancınızı yitirmeyin.

3 Kasım 2002'den bu yana, Türkiye'yi dünyanın en güçlü ülkeleri haline getirdik. Siyasi ve ekonomik reformlarla Türkiye'yi yeniden ayağa kaldırdık. Siz gençlerimizin daha aydınlık bir Türkiye'de yaşaması için çaba gösterdik. Türkiye'nin adalet ve kalkınma yolunda kat etmesi gereken mesafeyi sizlerle aşacağız.

Boğaziçi Üniversitesi'ne gidiğimizde alternatif eğitim sistemi oluşturmuştuk. Şimdi programı gördüğümde o kadar heyecan duydum ki. İşte alternatif eğitim. Birbirinizi eğitin, birbirinize ders verin. Gruplar halinde meseleleri tartışın. Hitabetinizi, bilgi birikiminizi geliştirin. Kitaptan daha aziz bir dost yoktur. Doğu ve batı klasiklerini mutlaka okuyun. Kelam-ı kadimi de hiç eksik etmeyin.

Araştırın, görün, konuşun ve birbirininiz sadece kankası olmayın, olun ama aynı zamanda dava, ilim kardeşi olun ve hep talebe olduğunuzu aklınızda tutun. Bana hoca diyorsunuz ama aynı zamanda ben de talebeyim.

Fikir ayrılıkları olur, dozu yüksek tartışmalar olur. Sizden farklı düşüncelere sahip olsalarda en güzel dille, medeni dille tartışacaksınız. Tartışan, eleştiren, konuşan bir yaklaşım sergileyeceksiniz. Çatışanlara karşı muhabbeti öğreteceksiniz. Bu ülkenin her bir gencini kazanmak için çaba sarf edeceksiniz. Varlık nedeniniz insanı, tabiatı, yaşadığımız ülkeyi korumak olmaldır.

Çocuğa ve kadına kim şiddet uygularsa öncelikli vazifeniz onu durdurmak ve en net tavrı almalısınız. Her türlü ayrımcılığın tam karşısında olun. Her zaman her yerde adaletli olun. Bu ülke, bu millet için fikir çilesi çekin. Ben AK Parti gençliğinde kariyerizm görmek istemiyorum. Merhamet ve şefkat sahibi olun. Kendinizi geleceğe hazırlayın.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN