Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kral ek kontenjan sözü verdi

İİT Zirvesi için 'de bulunan Kral Selman, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Prof. Dr. Görmez'le yaptığı görüşmede hac kontenjanı sözü verdi.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 12:24 Güncelleme Tarihi: 15.4.2016 16:34
Kral ek kontenjan sözü verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz ile yaptığı görüşmede, 'nin Suudi Arabistan'dan ek kontenjan talebi gündeme geldi. Edinilen bilgiye göre Kral Selman, 'ye ek kontenjan sözü verdi.

'de hacca gitmek için başvuranların sayısı milyonları aştığı için Diyanet İşleri Başkanlığı, Suudi Arabistan hükümetinden ek 40 bin kontenjan istemişti. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bütün hacı adaylarımızın bize gönül koyduğunu biliyorum. Çaresizlikten dolayı da çok üzüntü içindeyiz. İlave talebimiz oldu. Suudi Arabistan'dan ümitliyiz. Taleplerin olumlu karşılanacağını diliyoruz" demişti.

"BİZ MÜSLÜMANLARIN ANLAYIŞINDA KARAMSARLIĞIN ASLA YERİ OLAMAZ"

GÖRÜŞMEDE ELE ALINDI

Binlerce hac adayının beklediği ek kontenjan talebi, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz ile yaptığı görüşmede ele alındı. Erdoğan ve Görmez, Kral Selman'a Türkiye'nin ek kontenjan talebini anımsattı. Edinilen bilgiye göre, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz, Türkiye'nin talebine olumlu yanıt verdi. Gönderilecek hacı adayı sayısı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kral ek kontenjan sözü verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN