Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’li vekil Enis Berberoğlu hakkında casusluktan fezleke

Cumhuriyet Başsavcılığı, Can Dündar’a MİT TIR’ları görüntülerini verdiği iddia edilen ’li Enis Berberoğlu hakkında “siyasal veya askeri casusluk” suçlarından fezleke hazırladı

Giriş Tarihi: 16.4.2016
CHP’li vekil Enis Berberoğlu hakkında casusluktan fezleke
MİT TIR'larının durdurulması görüntülerinin yayımlanmasına ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Açılan davada Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile birlikte yargılanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, cezaevinden tahliye edilmesinin ardından "Tutuklandık" isimli bir kitap çıkarmıştı. Dündar kitabında, MİT TIR'larına ait görüntüleri kendisine 'solcu bir vekilin 27 Mayıs'ta getirdiğini' yazmıştı.

SORUMLULUĞU ÜSTLENMİŞTİ
Bunun üzerine harekete geçen başsavcılık, Can Dündar'ın HTS kayıtlarını incelemiş, Dündar ile buluşan kişinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu olduğu ortaya çıkmıştı. Berberoğlu da "Bu haberin tüm sorumluluğunu üstlenmeye hazırım" açıklamasını yapmıştı. Başsavcılık, milletvekili olduğu için yargılanması izne tabii olan Berberoğlu hakkında "suç işlemek amacıyla kurulan silahlı örgüte üye olmadan yardım etmek" ve "siyasal veya askeri casusluk" suçlarından dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırladı. Fezleke 'na iletilmek üzere soruşturmayı yürüten Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından Özel Suçlar Soruşturma Bürosu'na gönderildi. Fezlekenin önümüzdeki hafta içerisinde Adalet Bakanlığı'na gönderileceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li vekil Enis Berberoğlu hakkında casusluktan fezleke
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN