Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu'ndan Özal mesajı

Giriş Tarihi: 17.4.2016 20:05 Güncelleme Tarihi: 17.4.2016 20:18
Başbakan Davutoğlu'ndan Özal mesajı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Merhum Özal milletiyle bütünleşen, onun değerleriyle hemhal olmuş bir devlet adamına bu aziz topraklarda nasıl sahip çıkılacağının da örneği olmuştur" dedi.

Başbakan Davutoğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının 23. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başbakanlık Basın Merkezi'nin web adresinde yayımlanan mesajda, Özal'ın 'nin "Daha müreffeh, daha demokratik, daha modern bir yapıya kavuşması yolunda tarihi dönüşüme öncülük eden önemli bir devlet adamı" olduğu vurgulandı.

"TURGUT ÖZAL'I VEFATININ YIL DÖNÜMÜNDE RAHMETLE VE HÜRMETLE YAD EDİYORUM"-

Başbakan Davutoğlu, merhum Özal hakkında yayımladığı mesaj şöyle:

"Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı dönemlerinde ülkemizin dünyayla bütünleşmesine, değişim ve dönüşümüne yönelik büyük hizmetlerde bulunmuştur. Merhum Özal milletiyle bütünleşen, onun değerleriyle hemhal olmuş bir devlet adamına bu aziz topraklarda nasıl sahip çıkılacağının da örneği olmuştur. Onun içten, samimi, her kesimi kucaklayan, yediden yetmiş yediye herkesle diyalog kurabilen üslubu unutulmayacak. Üstlendiği görevlerde ülkemize kazandırdığı değerlerle, yakın siyasi tarihimizin mümtaz şahsiyetleri arasında yer alan merhum Turgut Özal'ı vefatının yıl dönümünde rahmetle ve hürmetle yad ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu'ndan Özal mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN