Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozdağ: Merkel'i kutluyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Cumhurbaşkanı'mıza küfreden Alman'a yargı yolunu açan Almanya Başbakanı Sayın Merkel'i, küfürbaz yerine hukuka sahip çıktığı için kutluyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 17.4.2016 20:44 Güncelleme Tarihi: 17.4.2016 20:56
Bozdağ: Merkel'i kutluyorum

Bakan Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan paylaşımlar yaptı. Türk Ceza Kanunu'nun 299'uncu maddesinde düzenlenen "Cumhurbaşkanına hakaret" suçunun, 90 yıldan fazla süredir 'deki hukuk sisteminde mevcut olduğunu vurgulayan Bozdağ, "Bugüne kadar bir siyasetçinin, hukukçunun, mahkemenin, hakimin veya savcının TCK.299'un Anayasaya aykırılığı iddiasını hatırlamıyorum. Birden bire iki ayrı hakim, bazı siyasetçiler/hukukçular,90 yıldır düşünülmeyeni düşündüler ve 299'un Anayasaya aykırılığını ileri sürdüler" ifadesini kullandı.

"UMARIM TÜRKİYE'DE HAKARETİ ELEŞTİRİ SAYANLAR UTANIR DA BUNDAN VAZGEÇERLER"

Cumhurbaşkanına ve Devlet Başkan'ına hakaretin Avrupa Konseyi ülkelerinin çoğunda suç olarak tanımlandığını ve cezai yaptırıma tabi olduğunu belirten AK Partili Bozdağ, "Cumhurbaşkanı'mıza küfreden Alman'a yargı yolunu açan Almanya Başbakanı Sayın Merkel'i, küfürbaz yerine hukuka sahip çıktığı için kutluyorum. Umarım, 'de Cumhurbaşkanı'na sinkaflı küfürü/hakareti eleştiri sayanlar, utanır da bundan vazgeçerler/hukuka sahip çıkarlar" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozdağ: Merkel'i kutluyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN