Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'dan küstah tehdit!

Partisinin Manisa İl Kongresi'nde konuşan Figen Yüksekdağ küstah tehditler savurdu. Başlattığımız özgürlük, demokrasi yürüyüşünü kesintisiz şekilde sürdüreceğiz" - "Karşımıza çıkardıkları bütün siyasi saldırganlıkların üstüne üstüne gideceğiz. Bir tek adım dahi geri atmayacağız"dedi

Giriş Tarihi: 17.4.2016 22:18
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'dan küstah tehdit!

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: "Başlattığımız özgürlük, demokrasi yürüyüşünü kesintisiz şekilde sürdüreceğiz" - "Karşımıza çıkardıkları bütün siyasi saldırganlıkların üstüne üstüne gideceğiz. Bir tek adım dahi geri atmayacağız"

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, özgürlük ve demokrasi yürüyüşünü kesintisiz sürdüreceklerini belirterek, "Karşımıza çıkardıkları bütün siyasi saldırganlıkların üstüne üstüne gideceğiz. Bir tek adım dahi geriye atmayacağız" dedi.

HDP İl Başkanlığının Ova Eymir Salonu'nda düzenlenen kongresine katılan Yüksekdağ, burada yaptığı konuşmada, partisinin 7 Haziran, 1 Kasım seçimlerinde büyük bir başarı elde ettiğini, bu başarının hazmedilemediğini ve kendilerine zulüm edildiğini öne sürdü.

Geri adım atmaları gereken bir siyasi anlayış içerisinde olmadıklarını savunan Yüksekdağ, "Karşımıza çıkardıkları bütün siyasi saldırganlıkların üstüne üstüne gideceğiz. Durduğumuz yerin meşruiyetinin, haklılığının farkındayız. O nedenle bir tek adım dahi geri atmayacağız. Başlattığımız özgürlük, demokrasi yürüyüşünü kesintisiz şekilde sürdüreceğiz" ifadesini kullandı.

DOKUNULMAZLIK TARTIŞMALARI

Hiçbir dokunulmazlık zırhıyla siyaset yapmadıklarını, bu zırhın kendilerine ağır geleceğini ileri süren Yüksekdağ, şöyle devam etti:

"Bizler halkımızdan aldığımız güçle kuş gibi hafif siyasi mücadele veriyoruz. Ne zaman bizi tasfiye etmeye kalktılarsa kendileri tasfiye oldular. Ne zaman bizlere boyun eğdirmeye, güçten düşürmeye kalktılarsa kendileri güçten düştüler. Bugün de halkımızın Meclisteki demokratik iradesine kastetmeye çalışanlar, kendilerinin tasfiyesinin öncesi son anları yaşıyorlar. Bırakın tadını çıkarsınlar. Bu da bizim onlara sadakamız olsun."

Yüksekdağ, kongre öncesinde polisin terör örgütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan'ın ve bazı posterlerin kaldırmasına da tepki gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'dan küstah tehdit!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN