Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti yeni anayasayı sahada anlatacak

Giriş Tarihi: 18.4.2016
AK Parti yeni anayasayı sahada anlatacak

AK Parti yeni anayasa ve başkanlık sistemini vatandaşa anlatmak için harekete geçti. Çalışmalara sivil toplum örgütleri de dahil edilecek

AK Parti Genel 'nde kurulan komisyon yeni anayasa ve başkanlık sistemi üzerinde kapsamlı çalışmalarını sürdürürken, yol haritası da netleşmeye başladı. 'nin ilk sivil anayasası olma özelliğini taşıyacak olan yeni anayasanın toplumun her kesiminin sahipleneceği bir anayasa olması AK Parti'nin önceliği arasında yer alıyor. Bunun için AK Parti teşkilatlarının çalışmalarının yanı sıra sivil toplum örgütleriyle de işbirliği yapılacak. İlk olarak yeni anayasa ve başkanlık sistemine destek veren sivil toplum örgütleri ile temasa geçilecek. Bu kapsamda yeni anayasayı sahiplenen sivil toplum örgütlerinin düzenleyeceği konferanslar ve seminerlere AK Parti'li yöneticilerinin katılması ve vatandaşların bilgilendirilmesi leniyor.

HEDEF YÜKSEK OY
AK Parti yeni anayasanın referandumda yüksek bir oyla kabul edilmesini istiyor. Bu nedenle çalışmaları sıkı tutacak. Bir yandan sivil toplum örgütleriyle temas sürerken diğer yandan toplumun her kesiminden görüş istenecek. Yazılı olarak alınması beklenen bu görüşler AK Parti Genel Merkezi'ndeki komisyon tarafından değerlendirilecek. Daha sonra anayasa metninin yazım aşamasına geçilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti yeni anayasayı sahada anlatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN