Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş dokunulmazlığın kaldırılmasını da başkanlığa bağladı!

Giriş Tarihi: 19.4.2016 16:18 Güncelleme Tarihi: 19.4.2016 17:07
Demirtaş dokunulmazlığın kaldırılmasını da başkanlığa bağladı!

Seçim döneminde meydanlarda dokunulmazlıklarının kaldırılmasını isteyen , fezlekelerin işleme sokulmasıyla geri adım attı. Demirtaş bugün yaptığı konuşmada dokunulmazlıkların kaldırılmasını çarpıtmak için olayı Başkanlık Sistemi'ne bağladı.

HDP Eş Genel Başkanı ve Figen Yüksekdağ ile başka HDP'li vekiller hakkında verilen dokunulmazlığın kaldırılması fezlekelerinde son aşamaya yaklaşıldıkça Demirtaş'ın açıklamaları birbirinden çelişkili hale geliyor.

"CHP'Yİ TEHDİT ETTİ!

'yi yanına çekmeye çalışan Demirtaş, Kılıçdaroğlu'na hitaben şu cümleleri kurdu; "Anayasaya aykırı ahlaksız tekliflerde birleşirseniz AKP el kaldırdı demeyecekler CHP kaldırdı diyecekler. Tarihi suça ortak olmak isteyen herkes parmağını kaldırır. Bunun siyasi fatura ve bedeli bu parmağı kaldıranların olacaktır. Özellikle Kılıçdaroğlu'nun şu tuzağı iyi görmesi hesap etmesi lazım. Kılıçdaroğlu'na çağrı yapıyoruz: Lütfen daha iyi hesap edin daha dikkatli davranın."

DEMİRTAŞ PKK'LI KATİLİN TAZİYESİNE GİTTİ

"İFADE VERMEYE GİTMEYECEĞİZ"

Daha önce meydan okuyan Demirtaş ifade vermeye gitmeyeceklerini belirterek "Tek arkadaşım kendi ayağıyla ifade vermeye gitmeyecek. Nasıl götüreceklerse kendileri bilir." dedi.

DOKUNULMAZLIKLARI BAŞBAKANLIĞA BAĞLADI!

Ülkedeki her gelişmeyi başkanlık sistemine bağlayan Demirtaş, PKK'ya destek veren vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını da başkanlığa bağlayarak "Yapılacak oylama HDP'nin dokunulmazlığının kaldırılıp kaldırılmayacağı değil başkanlığa evet yada hayır oylamasıdır. Buna evet diyenler desinler. Biz hayır oyu vereceğiz. Başkanlığa zulme hayır diyoruz." dedi.

DEMİRTAŞ'TAN CHP'YE DOKUNULMAZLIK ÇAĞRISI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş dokunulmazlığın kaldırılmasını da başkanlığa bağladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN