Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dink cinayeti davasında 34 sanığın yargılanmasına başlandı

Giriş Tarihi: 19.4.2016 11:58 Güncelleme Tarihi: 19.4.2016 11:59
Dink cinayeti davasında 34 sanığın yargılanmasına başlandı

Hrant Dink'in 19 Ocak 2007'de öldürülmesine ilişkin eski emniyet müdürleri Ramazan Akyürek, Coşgun Çakar ve Ali Yılmazer ile birleştirilen ana davanın sanıklarının yargılanmasına başlandı.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in 19 Ocak 2007'de öldürülmesine ilişkin eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, eski İstihbarat Daire Başkanlığı Personel Şube Müdürü Coşgun Çakar ve eski İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Yılmazer ile Yargıtay'ın bozduğu ana davanın 8 sanığının da aralarında bulunduğu 34 sanığın yargılanmasına başlandı.

14. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın ilk duruşmasına, Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik soruşturma ve davalar kapsamında tutuklu bulunan Ali Fuat Yılmazer, Dink cinayeti soruşturması kapsamında tutuklanan Ramazan Akyürek, dönemin komiser yardımcısı Özkan Mumcu, dönemin İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Ercan Demir ve o dönem Trabzon'da polis memurluğu yapan Muhittin Zenit ile ana dava hükümlüsü Yasin Hayal katıldı.

Eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet İlhan Güler ve eski Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay ile ana dava dosyasından Erhan Tuncel ve Osman Hayal'in de aralarında bulunduğu 11 tutuksuz sanığın hazır bulunduğu duruşmada, başka suçtan tutuklu 4 sanık da Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) bağlantısı aracılığıyla kaldıkları cezaevinden duruşmaya katıldı. Duruşmaya gelmeyen müdahil Dink ailesini ise avukatları temsil etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dink cinayeti davasında 34 sanığın yargılanmasına başlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN