Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gri listedeki terörist Yüksekova'da etkisiz hale getirildi

Yüksekova'da etkisiz hale getirilen teröristler arasında gri listede yer alan Yüksekova'nın sözde bölge temsilci yardımcısı Roni İslam kod adlı Talip da bulunuyor.

Giriş Tarihi: 19.4.2016 17:39 Güncelleme Tarihi: 19.4.2016 17:48
Gri listedeki terörist Yüksekova'da etkisiz hale getirildi

'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonda, gri listede bulunan bölücü terör örgütünün sözde Yüksekova bölge temsilci yardımcısı "Roni İslam" kod adlı Talip etkisiz hale getirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, bölgede devam operasyonlar sırasında Yüksekova'dan kaçma hazırlığı içindeyken güvenlik kuvvetlerine gelen ihbarla yerleri tespit edilen ve çatışmaya girilen teröristlerden 6'sı etkisiz hale getirildi.

Yapılan incelemeler sonucu teröristlerden birinin grubun lideri konumundaki, terör örgütünün sözde Yüksekova bölge temsilcisi yardımcısı "Roni İslam" kod adlı Talip Bartın olduğu, gri listeyle aranan teröristler arasında bulunduğu tespit edildi.

YOL KESEN PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ!

ÖRGÜT YÖNETİCİLERİ FİKİR AYRILIĞINA DÜŞTÜ

Bölgedeki güvenlik kaynaklarınca, terör örgütünün kırsal kadrosunun çözülme ve kaçışının sürdüğü, terör örgütü yöneticileri Murat Karayılan ile Cemil Bayık'ın arasında il ve ilçelerde sürdürülen çatışmaların devamı konusunda ciddi görüş ayrılığı olduğu ifade edildi.

Karayılan'ın, Cemil Bayık'ın tersine il ve ilçelere kırsaldan takviye göndermek istediği ve buralardan çekilmelerinin kendi sonlarını getireceği noktasında olduğu, Bayık'ın ise yetişmiş kırsal elemanlarının süratle il ve ilçelerden çekilerek mücadelenin kırsalda yürütülmesini istediği, görüş ayrılığının yöneticiler arasında sert tartışmalara sebebiyet verdiği öğrenildi.

GENELKURMAY: 16 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Öte yandan, Genelkurmay Başkanlığı, Mardin, Hakkari ve 'ta devam eden operasyonlarda 16 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirildi.

Operasyonlarda çok sayıda silah ve mühimmat da ele geçirildi.

PKK'LILARIN HÜCRESİNDEN HASAN CEMAL'İN KİTABI ÇIKTI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gri listedeki terörist Yüksekova'da etkisiz hale getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN