Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Grup Tillo'dan mülteci belgeseline şarkı desteği!

Grup Tillo, li mültecilerin yaşadığı dramı farklı bir bakış açışıyla işleyen Özgürlüğe Kaçış belgeselinde okudukları “Umut Yarınlar” şarkısıyla büyük beğeni topladı.

Giriş Tarihi: 19.4.2016 13:15 Güncelleme Tarihi: 19.4.2016 13:59
Grup Tillo'dan mülteci belgeseline şarkı desteği!

li mültecilerin bir tek canlarını yüklenerek çıktıkları zorlu yolculuk "ÖZGÜRLÜĞE KAÇIŞ" belgeselinde hayat buldu. Suriye'de iç savaşın ortasında başlayan kimi zaman kamplarda kimi zaman ve Akdeniz'de ölümle biten ve iki kelimeyle "MÜLTECİ KRİZİ" diye özetlenen ama aslında bir insanlık krizi olan savaşın öteki yüzüne bakıyor. Bütün dünyanın sırt çevirdiği ama Türkiye'nin sahip çıktığı mültecilerin hikayesini anlatıyor.

İstanbul, İzmir, Hatay, Kilis, Antep ve Urfa'da kamplarda ve kent merkezlerinde yaşayan Suriyelilere mikrofon uzatıyor. Aynı zamanda savaşın tüm acımasızlığıyla devam ettiği Suriye'den de çarpıcı görüntüler ortaya koyuyor.

GRUP TİLLO'DAN YENİ KLİP!

Grup Tillo'dan yeni klip!

Ali Saho adında, 7 çocuğunu ve eşini Ege Denizi'nde kaybeden Suriyeli mültecinin hikayesi üzerinden, insan kaçakçılığı ve Avrupa'ya göç gerçeği sorgulanırken, Ailesinden ayrı kalan 11 yaşındaki Rua'nın hikayesiyle, insanı ve gurbeti anlamaya çalışıyor.

Okan Bayülgen'in seslendirdiği belgesele Grup Tillo da "Umut Yarınlar" şarkısıyla destek verdi.

Belgeselin galası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılımıyla 20 Nisan 2016 Çarşamba akşamı Ankara Palas'ta gerçekleştirilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Grup Tillo'dan mülteci belgeseline şarkı desteği!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN