Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Kimse terör örgütüyle müzakere beklemesin’

Giriş Tarihi: 19.4.2016
‘Kimse terör örgütüyle müzakere beklemesin’
Başbakan Davutoğlu başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nun ardından basın toplantısı düzenleyen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş şunları söyledi:
(Terörde çözüm sürecine dönüş iddiası) Bu iddia hiçbir şekilde gerçeği yansıtmıyor. 22 Temmuz 2015'ten bu yana gerçekten cansiperane bir mücadele veriyor. Sorunlarımızı çözecek yer de 'dir, siyaset alanıdır. Terörle bu kadar canhıraş şekilde bir beka savaşı mücadelesi verilirken hiç kimse tekrar bir şekilde terör örgütüyle müzakere edilmesini beklemesin.
Parlamento'da 367'nin üstünde oyla bütün milletvekillerimiz destekleyecek, 330'a, referanduma gerek kalmadan bu konu halledilecektir. 316 AK Parti milletvekili, imzalarını atarak samimiyetlerini ve ciddiyetlerini göstermişlerdir.
1 Mayıs ile ilgili kararı verecek olan Valiliği'dir. Ama öyle görülüyor ki Taksim'de 1 Mayıs gösterilerinin olması, bu 1 Mayıs'ta da mümkün olmayacak ve İstanbul Valiliği büyük ihtimalle İstanbul'un miting alanları olan Yenikapı ya da Maltepe meydanlarını bu törenleri yapacak insanlara, örgütlere yer olarak gösterecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Kimse terör örgütüyle müzakere beklemesin’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN