Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sur'da Hz. Süleyman Camisi'ne yoğun ilgi

Giriş Tarihi: 21.4.2016 16:43 Güncelleme Tarihi: 21.4.2016 16:46

'ın Sur ilçesinde, PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu uzun süre ibadete kapalı olan ve terör örgütüne yönelik operasyonun başarıyla tamamlanmasının ardından yeniden ibadete açılan 27 şehit sahabenin metfun olduğu Hazreti Süleyman Camisi'ne vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Cevat Paşa Mahallesi'ndeki camiye çocuklarıyla adeta eden vatandaşlar, ibadet ederek, sahabelerin kabirleri başında Kur'an okudu, etti.

Özellikle yaşlı vatandaşların aylar sonra camiye kavuştuklarında yaptıkları dualarla duygulandıkları görüldü. Vatandaşlar yanlarındaki Yasinleri okuyup, çocuklara şeker ve bisküvi de dağıttı.

Vatandaşlardan Nurettin Büyüm, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör saldırılarının yaşanmasında belediyenin sorumlu olduğunu, belediyenin caminin suyunu kesmeye çalıştığını savundu.

Büyüm, "Caminin suyundan 12 kez numune alıp incelemeye götürdüler. Belediyenin bu suyu kesmek için olan gayretini hala anlamış değiliz. Artık bu çabalarından vazgeçsinler. Buranın güzelliğine bir katkı sunsunlar." dedi.

Sahabelerin Allah rızası için fethetmeye geldiğini, onların emanet ettiğini ruhu ve atmosferi yaşatmaları gerektiğini anlatan Nurettin Büyüm, caminin herkes için çok önemli olduğunu bildirdi.

Büyüm, "Buranın kıymetini biz bilmezsek hiç kimse bilemez. Burayı fethedenlerin yüzünü ak çıkarmamız lazım." ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Güler de Hazreti Muhammed'i ve sahabeleri çok sevdiklerini anlatarak, aylar sonra rahat bir şekilde camiye geldiklerini, camiyi sürekli ziyaret ettiklerini dile getirdi.

Caminin açıldığını duyar duymaz geldiğini anlatan Mülkiye Çağlar ise "Burada büyüdük. Burası bizim için çok güzel. Hazreti Süleyman Camisi ve Sur'u çok seviyoruz." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sur'da Hz. Süleyman Camisi'ne yoğun ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN