Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valisi'nden Hani açıklaması

Giriş Tarihi: 22.4.2016 10:21 Güncelleme Tarihi: 22.4.2016 10:27
Diyarbakır Valisi'nden Hani açıklaması

Valisi Hüseyin Aksoy, Hani ilçesinde 11 Nisan Pazartesi gecesi İlçe Komutanlığı'na yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırı sonucu binaları zarar gören 640 vatandaşa, toplam 829.718.06 TL nakdi ödemede bulunulduğunu söyledi.

"ZARAR GÖREN TÜM AİLELERE 830 BİN TL YARDIM YAPILDI"

Konu ile ilgili açıklama yapan Aksoy, "İlimiz Hani ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından İlçe Komutanlığı'na yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırı sonucunda zarar gören çevre binalarda oturan vatandaşların zararlarının tespiti ve ödeme işlemlerinin yapılabilmesi için hasar tespit çalışmalarına vakit kaybetmeden başlandı. Yapılan çalışmalar sonucunda Hani ilçesinde ikamet eden 640 vatandaşımıza hasar tespit çalışmaları kapsamında toplam 829.718.06 TL nakdi ödemede bulunuldu. Ayrıca bu kapsamda olaylardan zarar gören ve maddi imkanları kısıtlı olan 13 aileye de acil ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla, Hani İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfıtarafından, 7700 TL nakdi yardım yapılmıştır. Daha önce Silvan'da, Çınar'da, Sur'da ve Bağlar'da olduğu gibi, Hani'de de vatandaşlarımızın yanında yer alacağız. Devletimizin kapısı vatandaşlarımıza her açıktır ve açık olmaya devam edecektir." dedi.

"DEVLET OLARAK HER ZAMAN VATANDAŞIN YANINDAYIZ"

Böylelikle Kaynartepe Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlarımıza toplam 2 milyon 631 bin 297,26 TL ödeme yapılmıştır. Bizler hiçbir vatandaşımıza en ufak bir zarar gelmesini istemiyoruz. Vatandaşımız bir zarar görmüşse, bizler devlet olarak her zaman onun yanında yer alamaya ve vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya gayret edeceğiz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca 15-20 Mart tarihleri arasında BTÖ mensupları tarafından yapılmaya çalışılan olumsuzluklara destek vermediği ve örgüt mensuplarının bu çabalarını boşa çıkardığı için ve Devletinin yanında yer aldığı için halkına tekrar teşekkürlerimi sunuyorum"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır Valisi'nden Hani açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN