Musevilerin Hamursuz Bayramı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Pesah mu¨nasebetiyle, barıs¸ ic¸inde birlikte yas¸adıgˆımız Musevi vatandas¸larımız bas¸ta olmak u¨zere tu¨m Musevilere esenlik dileklerimi sunuyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 22.4.2016 17:41

Erdoğan, yayımladığı mesajında, Yahudilerin 'da esaretten kurtulmalarını simgeleyen Pesah'ın, inancının en o¨nemli dini bayramlarından birisi olduğunu belirtti.

"Hamursuz" olarak da adlandırılan bayram vesilesiyle, Musevi vatandas¸ları en ic¸ten duygularla tebrik ettiğini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Barıs¸ı ve tu¨m inanc¸lara saygıyı esas alan, farklılıkları zenginlik olarak kabul eden bir medeniyetin temsilcileri olarak bizler, tu¨m vatandas¸larımızın gelenek ve inanc¸larını o¨zgu¨rce yas¸ayabilmelerine bu¨yu¨k o¨nem veriyoruz. Bu anlayıs¸ın, toplumumuzda birligˆin pekis¸tirilmesi ac¸ısından da o¨nemli oldugˆuna inanıyoruz. boyunca birlik ve beraberligˆinden o¨du¨n vermeyen aziz milletimiz, bundan sonra da kars¸ılıklı saygıyı esas alarak yarınları birlikte ins¸a edecektir. Pesah mu¨nasebetiyle, barıs¸ ic¸inde birlikte yas¸adıgˆımız Musevi vatandas¸larımız bas¸ta olmak u¨zere tu¨m Musevilere esenlik dileklerimi sunuyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Musevilerin Hamursuz Bayramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN