Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suni üreterek 'ye egemen olmak istiyorlar

Giriş Tarihi: 22.4.2016 15:19
Suni kriz üreterek MHP'ye egemen olmak istiyorlar

Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Paralel yapı temsilcilerinin son senaryosunun MHP'de suni üreterek bir olağanüstü kurultay yapmak suretiyle yönetimi değiştirmek ve MHP'ye egemen olmak üzerine yazıldığını söyledi.

Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik operasyonlara hız verilmesi üzerine paralel yapıya hizmet eden kimse ve grupların, kendilerine yeni bir siyasi şemsiye arayışına girdiğini belirtti.

Paralel yapı temsilcilerinin MHP'yi yeni bir senaryonun içine çekmeye çalıştığını ifade eden Yalçın, senaryonun son perdesinin, MHP'de suni üreterek bir olağanüstü kurultay yapmak suretiyle yönetimi değiştirmek ve MHP'ye egemen olmak üzerine yazıldığını kaydetti.

Yalçın, açıklamasında şunları kaydetti:

"MHP'nin yeniden dizayn edilmesi kapsamında, olağanüstü kurultay için yargıdan 'fetva' çıkarma ve genel başkan gelinliği giymeye soyunanlar için 'yüz görümlüğü' hazırlama çabalarına birtakım gayrimeşru odakların ve kirli ellerin karışma gayretleri gözlerden kaçmamaktadır. Bu sürecin okyanus ötesi tarafından desteklenmesi, küresel güçlerin taşeronluğunu üstlenen bir çetenin varlığına işaret etmektedir. MHP olarak Türk devletinin bütün kurumlarına nüfuz eden karanlık mahfillerin temizlenmesi çabalarıyla ilgili gelişmelerin takipçisi olacağız. Bilinmelidir ki bu mesele sadece MHP'nin değil, bütün 'nin meselesidir. O bakımdan kamuoyunu bu hususta aydınlatmaya ve meşum yapıyla mücadeleye devam edeceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suni kriz üreterek MHP'ye egemen olmak istiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN