Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Arkası boş tehditlerle istikrarı bozmak istediler’

Giriş Tarihi: 23.4.2016
‘Arkası boş tehditlerle istikrarı bozmak istediler’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arkası boş tehditlerle, ayak oyunlarıyla istikrarı bozulacak bir hayali kuranlar hezimete uğradı. Avrupa Parlamentosu’nun ülkemize karşı giderek sertleşen kararlarının gerisinde de aynı karın ağrısı var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Antalya'da 841 milyon TL yatırımla hayata geçirilen 41 tesisin açılışını Kepez ilçesinde birlikte yaptı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

RAHATSIZ OLUYORLAR:

bölgesinde ve küresel düzeyde yaşanan tüm sorunlara rağmen demokrasi ve kalkınma hamlelerini devam ettiren bir ülkedir. Ülkemizin bu istikrarlı ve kararlı yürüyüşün hem içerde hem dışarıda birilerini rahatsız ettiğini görüyoruz. Sürekli kriz peşinde koşan, çatışma, çekişme, kavga arayışında olanlar her gün yeni ve daha sinsi oyunlarla karşımıza çıkıyorlar. Gezi olayları böyle bir hesabın ürünüydü. 17-25 Aralık'ta hareket geçirilen Paralel Yapı aynı amaca hizmet ediyordu. Bölücü terör örgütü yine bu projenin parçası.

ERDOĞAN'DAN SAMİMİYET ÇAĞRISI

HOYRAT SİYASET:

Suriye'de ve Irak'ta yaşananların bir hedefinin de 'nin istikrarı ve kazanımları olduğunu kimse inkar edemez. Hatta Rusya'nın sınırlarımızı ihlalini cümle alemin kabul ettiği bir uçağının düşürülmesine bahane ederek ülkemize karşı gösterdiği sert reaksiyonun gerisinde de aynı sebepler var. Ülkemizde mutlu bir şekilde tatillerini yapan Rus turistler, ülkemizden giden tarım ve sanayi ürünleriyle hayatları kolaylaşan Rus vatandaşları da işte bu hoyrat siyasetin kurbanlarıdır. AP'de ülkemize karşı giderek sertleşen ifadelerin gerisinde de aynı karın ağrısı olduğunu biliyorum.

YERLE YEKSAN OLUR SANDILAR:

Sandılar ki üst üste yaşadığı bu toplumsal ve siyasi sorunların altında kalır yerle yeksan olur. Çünkü 1990'larda, 2000'lerin başında hep böyle yaptılar ve hedeflerine ulaştılar. Fakat işler umdukları gibi gitmedi. Çünkü Türkiye, eski Türkiye değil. Türkiye ekonomi ve siyasi ölçekte büyüdü, genişledi. Öyle 5-10 milyar dolarlık spekülasyonlarla, arkası boş tehditlerle, diplomatik ayak oyunlarıyla istikrarı bozulacak bir Türkiye hayaliyle hareket geçenler hezimete uğradılar. Çünkü biz bir şeye inanıyoruz. Bir kapıyı kapatan Allah'ın bir başka kapıyı açacağına inanıyoruz. Bu diğer alanlar gibi, ihracatta da turizmde de böyledir. Ahlakımızı ve vicdanımızı kaybetmediğimiz sürece Allah'ın izniyle kimse sırtımızı yere getiremez.

HAZMEDEMİYORLAR:

Bugün bizden kat be kat zengin Avrupa ülkeleri 50-100 bin mülteci karşısında endişeye kapılırken, Türkiye'nin 3 milyon mülteciye ev sahipliği yapmasını gerisinde işte bu duruşa sahip olmamız var. Bizim yaşadığımız sorunların hiçbirine maruz kalmayan ülkeler, küresel ekonomik krizin pençesinde kıvranırken Türkiye'nin ekonomideki istikrarını hazmedemeyenler, işte bu kıskançlıklarından dolayıdır.

'1920 BÜYÜK TÜRKİYE RUHUNU İNŞA EDECEK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, "23 Nisan 1920 ruhunu, barış, kardeşlik ve beraberlikle yoğrulan mücadele azmini çocuklarımız, gençlerimiz çağın gerektirdiği bilgiyle buluşturacak, beklediğimiz büyük Türkiye'yi inşa edecektir. Bu günün çocuklarımıza armağan edilmesi, Türkiye'nin geleceği olan çocuklarına, gençlerine olan güvenini, umudunu gösterir. Türkiye'nin gençleri üzerinden yükseleceğine, onların dinamizmi, parlak hedefleri, duru zihinleriyle 2023, 2071 hedeflerine ulaşacağına inancımız tamdır" ifadesini kullandı.

MİLLİ İRADE VURGUSU

Başbakan Ahmet Davutoğlu da mesajında, devletin temelleri atılırken "milli iradenin" esas alındığını, bekasının da "milli irade" ile sağlanacağını vurguladı. Çocukların bayramını kutlayan Davutoğlu, "Türkiye'yi yarınlara siz taşıyacaksınız. Her hizmetimiz sizin içindir" ifadelerini kullandı.

CUMA NAMAZINI BİRLİKTE KILDILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu, cuma namazını Kepez Hacı Hüseyin Alanyalı Camisi'nde kıldı. Erdoğan, cami çıkışında, kendisini, "Türkiye seninle gurur duyuyor" tezahüratlarıyla karşılayan vatandaşları selamladı. Erdoğan ve Davutoğlu, namazın ardından Cumhurbaşkanlığı otobüsüne binerek Kepez Belediyesi'ne geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Arkası boş tehditlerle istikrarı bozmak istediler’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN