Özel güvenlik bölgesi ilan edildi

'nin Çukurca ilçesinde bazı alanlar özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Giriş Tarihi: 23.4.2016 18:44 Güncelleme Tarihi: 23.4.2016 19:00
Özel güvenlik bölgesi ilan edildi
Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.

Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.

Bu tedbirler kapsamında, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu?nun 32/A maddesi gereğince: Çukurca ilçesi sınırlarında bulunan; Işıklı-Kavuşak Bölgesi ( Kayalığı, Zahine Kayalığı Doğusu, Güzeldere Mah., Kazan Güneyi, Kaynak Mah., Başak Mah., Depi T., Kayalıpınar Mevkii, Pınarlı Mah., Gezgin T., Dutluca Mah., Bey Mah., Hasköy Mah, arasında kalan bölge) 24 Nisan 2016 günü saat 00:00:01?den 02 Mayıs 2016 günü saat 23:59:59?a kadar ?Özel Güvenlik Bölgesi? ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır?" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel güvenlik bölgesi ilan edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN