Türkiye'nin en iyi haber sitesi

23 Nisan’da Suriyeli çocuklar unutulmadı

Giriş Tarihi: 24.4.2016
23 Nisan’da Suriyeli çocuklar unutulmadı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, dün Gaziantep'te, Nizip-2 Barınma Merkezi'ndeki Suriyeli sığınmacılarla bir araya geldi.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Liderleri kampa gelişinde Suriyeli çocuklar geleneksel kıyafetleriyle karşıladı. Gaziantep'teki yol güzergahlarında yoğun güvenlik önlemleri alınırken, Almanca ve İngilizce "Hoşgeldiniz" pankartları asıldı. ziyaret ettikleri "Nizip-2 Barınma Merkezi"nde çocukları da unutmadı. Liderler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Nizip Kampı'ndaki bir anaokulunu da ziyaret ettiler. Ziyaret sonrası liderlere bazı Suriyelilerin çizdiği ve dört liderin de kara kalem resminin bulunduğu tablolar hediye edildi.

'YARAB BİZE KİM YARDIM EDECEK'
Suriyeli bir baba olan Ömer İbrahim'in hazırladığı mezar maketi yürek burktu. İki Suriyeli çocuğu, anne ve babasının mezarı başında tasvir eden makette, "Ya Rab, bize kim yardım edecek?" yazısı dikkat çekti. İbrahim hazırladığı maketi, Merkel'e hediye etti. Kamptaki bazı Suriyeli çocuklar, "Suriye vahed" yani "Suriye birdir" sloganları attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
23 Nisan’da Suriyeli çocuklar unutulmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN