Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valisi: Terör örgütü yatırımlarına engel oluyor

Giriş Tarihi: 25.4.2016 16:25
Tunceli Valisi: Terör örgütü turizm yatırımlarına engel oluyor

'de 'Avrupa Ortak Okul Projesi' kapsamında 'Çemberimde Gül Oya' el sanatları sergisi açıldı. Sergide, 81 ile ait kültürel değerler yansıtıldı. Tunceli Valisi Osman Kaymak, kentin alternatif açısından önemli bir yer olduğunu belirterek, "Ancak terör örgütü bunu istemiyor, ilimize kimse gelmesin diye büyük bir gayret içine girmişler. Terör örgütü buraya turistlerin gelmesine, turizm yatırımlarının yapılmasına izin vermiyor, engel oluyor. Ama bunu halkımızla birlikte engelleyip terörü bitireceğiz" dedi.

'nin gerçekten tarihi ve kültürel zenginliklerle dolu bir kent olduğunu dile getiren Vali Kaymak, "Sergide, 'nin bütün illerinden hanımların işledikleri yok olmaya başlamış değerler sergileniyor. Bu sergi Türkiye'nin 81 vilayetini geziyor. İlimizde de bu sergiyi açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Burada her vilayetin kendine özgü değerleri, el işlemelerinin yanı sıra Tunceli'nin de kendine özgü değerlerini sergilemekten büyük gurur duyduk. Tüm Tunceli halkını bu sergiyi gezmeye davet ediyorum. Bugün 81 vilayet buraya gelmiş sayıyoruz, onları misafir ediyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

Serginin ardından kent merkezinde bir taksi durağına giden Vali Osman Kaymak ile İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, taksicilerin sorunlarını dinleyip sohbet etti. Vali Kaymak, Tunceli'nin alternatif bakımından Türkiye'de bir numara olan iller arasında yer aldığını belirterek, "Bizler Tunceli için bir şeyler yapmak için 24 saat gayret içersindeyiz. İlimize yeni insanlar gelsin ve vatandaş rahat etsin, turizm gelişsin diye büyük çaba içindeyiz. Ancak terör örgütü bunu istemiyor, ilimize kimse gelmesin diye büyük bir gayret içine girmişler. Ama bunu halkımızla birlikte engelleyip terörü bitireceğiz. İlimiz tam bir saklı cennet, çok güzel ve muhteşem bir doğası var. El değmemiş, dokunulmamış bir doğa. Herkes buraya Türkiye'nin İsviçre'si diyor hem yazın hem kışın farklı güzellikler barındıran bir ildir Tunceli. Ama terör örgütü buraya turistlerin gelmesine, turizm yatırımlarının yapılmasına izin vermiyor, engel oluyor. Bizler her şeye rağmen Tunceli ilimizi alternatif turizm merkezi yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunceli Valisi: Terör örgütü turizm yatırımlarına engel oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN