Bakanlar lı yaşam için pedal çevirdi

Bakanı ile Gümrük ve Bakanı Bülent Tüfenkci, Eymir Gölü'ndeki parkurda sağlıklı yaşam için bisiklet kullandı.

Giriş Tarihi: 27.4.2016 10:48
Bakanlar sağlıklı yaşam için pedal çevirdi

Bakanı ile Gümrük ve Bakanı Bülent Tüfenkci, Eymir Gölü'ndeki parkurda sağlıklı yaşam için bisiklet kullandı.

Müezzinoğlu, bisiklet turunun ardından yaptığı açıklamada, güzel bir havada sabah sporu yaptıklarını, 11 kilometrelik güzergahı tamamladıklarını belirterek, katılanlara teşekkür etti.

Spor yapmanın sağlık açısından önemine değinen Müezzinoğlu, "Gelenekselleştirebilirsek hem kendi sağlımız adına gerekenleri yapmış olacağız, hem de sağlıklı toplum adına güzel örnek olmuş olacağız." ifadesini kullandı.

Müezzinoğlu, sağlıklı yaşam için hareket etmenin gerekliliğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Her yaş grubundaki vatandaşımız, kendisine saygı duyuyorsa, sevdiklerine değer veriyorsa, onun için anlamlı olan önce sağlıklı olmaktır. Sağlıklı olabilmek için de 3 kelime önemli. Birincisi kötü alışkanlıklardan uzak durmak, ikincisi sağlıklı beslenme, üçüncüsü de hareketli yaşam. Bu üç kelimeye ne kadar dikkat edersek, doktora o kadar az ihtiyacımız olur. Hasta insanın kuracağı tek bir hayal vardır, o da iyi olma hayalidir."

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de 25 yıla yakın bir süredir bisiklete binmediğini ifade ederek, "Sayın Bakanıma, geçmişte birlikte il başkanlığı yaptığımız arkadaşlarımızla sağlıklı bir yaşama bizi alıştırdığı için teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonra da devam ederiz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından iki bakan, beraberindekiler ve basın mensuplarıyla kahvaltı yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar sağlıklı yaşam için pedal çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN