Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın güldüren yastuk espirisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın başkenti Zagrep'te Yunus Emre Kültür Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa katılan Hırvatistan Dışişleri Bakanı Miro Kovaç ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında karşılıklı jestler herkesi güldürdü. Konuşmasına Türkçe olarak Sayın Cumhurbaşkanım diye başlayan Hırvat Dışişleri Bakanı Kovaç'a Erdoğan Sayın Dışişleri Bakanım diyerek karşılık verdi.

Giriş Tarihi: 27.4.2016 21:50 Güncelleme Tarihi: 27.4.2016 23:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın güldüren yastuk espirisi

YASTUK ESPİRİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış törenindeki konuşmasında Türkçe ile Hırvatça arasındaki ortak kelimelere çekti. İki dil arasında yaklaşık 2 bin ortak kelime olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kelimelere örnekler verdi. Yastık kelimesinin Hırvatça'da yastuk olarak kullanıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz'de de yastuk deriz diyerek espri yaptı.

TERCÜMANA UYARI

Yunus Emre'nin 'sevelim sevilelim' dizelerini okumadan önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tercümanı, Yunus Emre'den bir dörtlük okuyacağım aman onun tercümesini iyi yap diye uyardı.

AKDOĞAN MİKROFONU TUTTU

Konuşmaların ardından merkezin açılışı kurdele kesilerek gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan telsiz mikrofon istedi. Bu sırada kürsüdeki mikrofon kendisine verildi. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan devreye girerek mikrofonu tuttu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da hayırlı olsun diyerek açılışı gerçekleştirdi.

İSTANBUL'A HAREKET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 günlük temaslarını tamamlayarak Zagrep Uluslararası Havalimanına hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyetin bu gece 'da olması bekleniyor.

ZAGREP CAMİİNE UĞRADI

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan havalimanına giderken namaz kılmak için Zagrep Camisine uğradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan namazın ardından buradaki cemaatle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunus Emre Merkezinde konuştu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın güldüren yastuk espirisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN