Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: O tarih anlayışını reddediyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan Lütfi Kırdar Kongre Sarayı'nda Kut'ül Amare programında konuştu

Giriş Tarihi: 29.4.2016 20:48 Güncelleme Tarihi: 29.4.2016 22:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan:  O tarih anlayışını reddediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin, medeniyetimizin binlerce yıllık tarihini, neredeyse 1919 yılından başlatan bir tarih anlayışını reddediyorum. Her kim ki zaferleriyle ve yenilgileriyle son 200 yılımızı, hatta son 600 yılımızı soyutlayıp eski Türk tarihinden Cumhuriyete atlıyorsa biliniz ki o kişi milletimizin de devletimizin de hasmıdır" dedi.

ERDOĞAN: "RESMİ TARİHİMİZİ YILLARCA İNGİLİZLERİN İSTEDİĞİ GİBİ DÜZENLEDİK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde Kut-ül Amare zaferin 100. yılı programında konuştu.

"TÜRK, BELLİ BİR KAVMİN ADI DEĞİL TÜM MÜSLÜMANLARI İFADE EDEN BİR İSİMDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Batı medeniyetinde Türk, belli bir kavmin adı değil tüm Müslümanları ifade eden bir isimdir. Dünyada 200 milyonun üzerinde bir varlığa sahip Türkçe konuşan toplumlar denince de akla önce bizim milletimiz gelir. Millet olarak temsil ettiğimiz bu geniş algının gerisindeki büyük mücadeleyi ve fedakarlıkları çok iyi görmek, çok iyi değerlendirmek ve idrak etmek mecburiyetindeyiz. Ülkemizde maalesef, nesillere bu büyük fotoğrafı gösterecek bir tarih anlayışı mevcut değil." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: O tarih anlayışını reddediyorum

"KURTULUŞ SAVAŞI MİLLETİMİZİN KIYAMIDIR"

Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Tüm cepheleriyle Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı milletimizin kıyamıdır. Yani ayağa kalkışı, şahlanışıdır. Tarih kitaplarında bizim milletimiz için ne denir? Asker millet veya ordu millet ifadesi kullanılır. Çünkü biz gerektiğinde tüm fertleriyle inancı, vatanı, bayrağı, devleti uğruna savaşabilen, bunu göze alabilen bir milletiz. Yani bizim ordumuz sadece muvazzaf değildir. Ayrıca bizim bir de mobil ordumuz vardır. O da milletin ta kendisidir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: O tarih anlayışını reddediyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN