Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu: Kazdığınız çukurlarda terör yapılanmanızı yok edeceğiz

Giriş Tarihi: 30.4.2016 19:51 Güncelleme Tarihi: 30.4.2016 22:51
Başbakan Davutoğlu: Kazdığınız çukurlarda terör yapılanmanızı yok edeceğiz

Başbakan Davutoğlu, "Dağdaki, sokaktaki terörü Meclis'e taşımaya çalışıyorlar. Yok öyle yağma. Sizin kazdığınız çukurlarda, sizin terör yapılanmanızı yok edeceğiz." dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'ta 99. kurtuluş yıl dönümü kutlamaları ve toplu açılış töreninde konuştu.

Davutoğlu, Muş'un her bir köşesini, her bir ilçesini aynı aşkla sevdiklerini, 'nin her köşesini aşkla, sevdayla gönlünde taşıdığını vurguladı.

Vatanın her karış toprağının bir ve aziz olduğunu ifade eden Başbakan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Bizim gönlümüzde bu vatana sahip çıkan her vatandaşımız birdir. Bizim kıblemiz de bayrağımız da vatanımız da birdir."

"ÜLKEMİZİN AYDINLIK GELECEĞİ İÇİN SİZLERLE YOL YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Daima adaletin, demokrasinin, özgürlüklerin yanında olduklarını, her türlü yasakla mücadele ettiklerini vurgulayan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"14 yıllık AK Parti döneminin hepimize gurur veren dev eserlerine, büyük yatırımlarına devam ediyoruz. Birileri sizi karamsarlığa sevk etmeye çalışabilir, birileri 'nin durumunu kötü göstermeye çalışabilir ama siz görüyorsunuz, Türkiye'nin nasıl kalkındığını görüyorsunuz, siz Muş'a yapılanlara görüyorsunuz. Siz bölgemizdeki hamleleri görüyorsunuz. Bırakın onlar kirli operasyonlarına devam etsin, bunu siyaset sansınlar. Biz ise ülkemizin aydınlık geleceği için sizlerle yol yürümeye devam edeceğiz."

"HALEP'TE CAMİLER BU CUMA ÖKSÜZ KALDI"

İslam ülkelerinde istiklale sahip olmanın en önemli işaretinin al bayrağın dalgalanmasıyla birlikte cuma namazının kılınabilmesi olduğu belirten Davuoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Dün mübarek cuma günü Halep'te cuma namazı kılınamadı. Halep'te camilere gidilemedi, hutbe okunamadı, Halep'i esir edenler, Halep'e bomba yağdıranlar bilsin ki Muş gibi bir gün Halep de özgür olacak. O güzel Halep'te, gözümüzün nuru Halep'te camiler bu cuma öksüz kaldı. Neden mi biliyor musunuz? Rus uçakları, hain uçaklar, işgalci uçakları, Suriye uçakları, sivil, çocuk, kadın demeden masumların üstüne, hastanelere bombalar yağdırdı."

"DAĞDAKİ, SOKAKTAKİ TERÖRÜ MECLİS'E TAŞIMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Dokunulmazlıklar konusunda değinen Davutoğlu, "Malum terör destekçisi kişiler, 1 Kasım öncesi bizi imtihan edercesine dokunulmazlıklar gündeme gelince dilekçe verip kendi dokunulmazlıklarının kaldırılmalarını istediler. Amaçları şov yapmaktı. Şov yaptılar, 'dokunulmazlıklarımızı kaldırın' dediler. Şimdi biz dedik ki, 'hodri meydan, tüm dokunulmazlıklar kalksın, dokunulacak.' Eğer onlar 'tüm dokunulmazlıklar kalksın' diyorsa biz de 'kalksın, gelin bu meydana' dedik. Birden paçaları tutuştu." ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, "Şimdi de dağdaki, sokaktaki terörü Meclis'e taşımaya çalışıyorlar. Utanmasalar Anayasa Komisyonu'nun önüne de çukur kazacaklar, barikatlar kuracaklar. Yok öyle yağma. Sizin kazdığınız çukurlarda, sizin terör yapılanmanızı yok edeceğiz." diye konuştu.

"BİZ BUNLARDAN DA BUNLARIN AĞA BABALARINDAN DA KORKMAYIZ"

Başbakan Davutoğlu "Şehirlere barikatlar kurdular, çukurlar kazdılar, çoluk çocuk, yaşlı demeden sivil halkımızı katlettiler, okulları, camileri, hastaneleri, yolda yürüyen, durakta bekleyen insanları acımasızca bombaladılar. Zannettiler ki bu millet korkar. İşte Diyarbakır'a gitmeden bir gün önce 7 polisimizi şehit ettiler, zannetiler ki ben, kardeşiniz Diyarbakırlı, Muşlu Ahmet korkar. Biz bunlardan da, bunların ağa babalarından da korkmayız." dedi.

"KİRALIK PROVOKATÖRLER İÇİN YARGI SÜRECİ BAŞLAYACAK"

TBMM Anayasa Komisyonu'nda yaşanan kavgaya ilişkin de değerlendirmede bulunan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Dokunulmazlıkların görüşüldüğü Anayasa Komisyonu'na bu malum parti dışarıdan paralı provokatörler soktular. Neymiş, danışmanlarıymış. Gördük ne olduklarını. Bunların hepsi kiralık vandallar, eşkıyalar. O kiralık vandallar, milli iradenin tecelligahı olan TBMM'deki o toplantılara giremeyecekler, bir daha o toplantılara, o salonlara o kiralık eşkıyalar asla giremeyecek. Görüntüleri gördünüz. O kiralık provokatörler için yargı sürecinin başlayacağını da bilin. Bu tipleri Meclis'in kapısının önünden bile geçirmeyeceğiz."

"KILIÇDAROĞLU BİLE BİLE BU YALANLARI NEDEN SÖYLÜYOR?"

Başbakan Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Suriyelilerle Kilisliler arasına nifak sokmaya çalıştığını belirterek, "Kılıçdaroğlu, 'Suriyeliler iş yapıyor, vergi vermiyor, Kilisliler onlarla nasıl rekabet etsin' diye Kilisliler'i kışkırtıyor. Suriyeliler'in vergi vermediği iddiasının hiçbir temeli yok. Türkiye vatandaşı olan iş yeri sahipleri nasıl vergi ödüyorsa Suriyeliler de aynı şekilde vergi ödüyor. Peki Kılıçdaroğlu bile bile bu yalanları neden söylüyor? Bizim vatandaşlarımızla Suriyeliler arasına nifak sokup, huzursuzluk çıkarmak. Emin olun bu nifak, oraya düşen DEAŞ roketleri kadar tehlikelidir." dedi.

DAVUTOĞLU, VATANDAŞLARLA ÇAY İÇİP, SOHBET ETTİ

Başbakan Davutoğlu, Muş'un 99. kurtuluş yıl dönümü kutlamaları ve toplu açılış töreninin ardından, İstasyon Caddesi'nde yürüyerek, vatandaşları selamladı.

Sevgi gösterileriyle karşılaşan Başbakan Davutoğlu, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Bir çay bahçesini ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, ikram edilen çayı içti ve vatandaşlarla sohbet etti.

Öte yandan Başbakan Davutoğlu, helikopterle Muş'tan Varto'ya geçerek AK Parti Varto İlçe Başkanı Figen Ergül'ün oğlunun nikah şahitliğini yaptı.

Davutoğlu, nikah şahitliğini yaptığı çifte, "mutluluklar" diledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu: Kazdığınız çukurlarda terör yapılanmanızı yok edeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN