Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı'ndan 1 Mayıs açıklaması!

Cumhurbaşkanı , işçi ve lerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladı.

Giriş Tarihi: 1.5.2016 11:11 Güncelleme Tarihi: 1.5.2016 12:12
Cumhurbaşkanı'ndan 1 Mayıs açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, "İşçi ve kardeşlerimizin, tüm dünyada birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü' tebrik ediyorum.

"ÇALIŞANLARIN HAK ETTİKLERİNİ KAZANMALARINA GÖREVİM BOYUNCA ÖNCELİK VERDİM"

Emekleri ve alın terleriyle, ülkemizin ilerlemesinde ve refah düzeyinin yükselmesinde önemli pay sahibi olan işçi ve emekçilerimizin, haklarını ararken gösterecekleri demokratik ve çı tavır, demokrasimizin gelişmesi bakımından da büyük önem taşımaktadır. Çalışanlarımızın sorunlarının çözümü, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam standardına ulaşmaları, emeklerinin tam karşılığını almaları, bulunduğum tüm görevlerde önem ve öncelik verdiğim konular arasında yer almıştır.

"SORUNLARIN DİYALOG İLE ÇÖZÜLECEĞİNE İNANIYORUM"

Çalışma hayatıyla ilgili mevcut sorunların da, emekçilerimiz, sendikalarımız, işverenlerimiz ve sivil toplum örgütlerimiz arasında karşılıklı diyalog ve uzlaşma yöntemiyle çözülebileceğine inanıyorum.

Bu anlayışın tüm kesimlerce benimsenmesi, çalışanlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasında mesafe alınmasının kolaylaşmasını da beraberinde getirecektir. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün barış ve kardeşliğin egemen olduğu, provokasyonlardan uzak, bir bayram havasında kutlanması temennisiyle, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı'ndan 1 Mayıs açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN