Israr eden sonucuna katlanır

Giriş Tarihi: 1.5.2016
Israr eden sonucuna katlanır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paralel Yapı’yla mücadelenin sıkı şekilde süreceğini söyledi, “Paralelde ısrar edenler, başlarına gelecekleri kabul ediyor demektir” uyarısında bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bölücü örgütün paçavralarını taşıyanlar, Ermeni örgütlerinin yandaşları ve Paralel Yapı'nın elemanları, yan yana, omuz omuza, kol kola ülkemizin aleyhine slogan atıyorlar, gösteri yapıyorlar. Hatta fırsat bulduklarında işi saldırganlığa kadar vardırıyorlar" dedi. Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti'nin 65. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni ve 61. Olağan Genel Kurulu'ndaki konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

STV'NİN EKRAN YÜZÜ PARALEL YAPIYI ANLATTI

İHANETTE BİRLEŞTİLER: Bölücü terör örgütünün mensupları ve destekçileri hem ülke içinde hem de dışarıda, 'nin aleyhine ne varsa hepsinde en başta yer alıyorlar. Şimdi Paralel Devlet Yapılanması dediğimiz ihanet şebekesinin mensupları da bunu yapıyorlar. Aynı saftalar. Hiç farklılık yok. Hatta fırsat bulduklarında işi saldırganlığa kadar vardırıyorlar. Bunun için ben her fırsatta yerli ve milli vurgusu yapıyorum. Şayet yerli değilseniz, şayet milli bir duruşunuz yoksa Paralel Yapı gibi ruhunuzu ve bedeninizi başkalarının emrine vermişseniz, sizi kendi ülkeniz aleyhine de bağırtılar, kendi ülkenize karşı silah da çektirirler.

YAPAMAYACAKLARI KÖTÜLÜK YOK: Adana'daki MİT TIR'ları meselesinde, bu yapının elemanları, kendi ülkelerine silah çektirme ihanetini sergilemişlerdir. Onların iddia ettiklerinin aksine, şayet bir hukuk devleti olmasaydı, bu ihanetin cezası çok başka olurdu. , onlara rağmen bir hukuk devleti olarak kalmayı başardığı için, şu anda hesabı mahkeme önünde veriyorlar. Bu sıradan bir mesele değildir. Ülkemizin tarihindeki en açık, en aleni, en cüretkâr ihanet teşebbüslerinden birini gerçekleştirenlerin, bu devlete ve bu millete yapamayacakları kötülük yoktur. Bunun içinde yargı, güvenlik güçlerimiz, medya yer aldı mı? Aldı. Peki, bunların takipçisi olmayacak mıyız?

İBADET TİCARET İHANET: Amerika'da bir enstitüde konferans vereceğim. Salonun önüne geldik baktık karşıda PKK bayrakları, bir tarafta ASALA. Bir de baktık ki bir tarafta PDY. Bunlar ne zamandan beri dost oldular? Ne zamandan beri ahbaptılar? Halen gaflet içerisinde olan o samimi kardeşlerimiz... Tabanı ibadet diyoruz ya... O tabanı ibadette kalan kardeşlerimiz temenni ederim ki bu işten kurtulurlar. Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavan ihanet.

KİŞİLİKSİZ ROBOTLAR: Türkiye'yi terör örgütlerine yardım eden bir ülke gibi göstermeye çalışanlar, bugün kendileri terör örgütü olarak tescillenmişlerdir. Paralel ihanet şebekesinin ülkemize verdiği zarar çok büyüktür. Türkiye'nin, bilhassa son çeyrek asrının en parlak beyinleri, bu örgüt tarafından adeta iğfal edilmiş, şahsiyetsiz, kişiliksiz, riyakâr robotlar haline dönüştürülmüştür. Ortaya çıkan bunca ihanet belgesine rağmen hala bu yapının içinde kalmakta ısrar edenler, hiç kusura bakmasınlar, başlarına gelecekleri kabul ediyor demektir.

BU TEN BU CANDA OLDUKÇA: (PYD) Türkiye'de başarılı olamayınca şu anda Batı'nın çeşitli ülkelerinde PDY'nin medya unsurları oralarda ülkemiz aleyhinde kampanyalar sürdürüyor. İftira kampanyaları yürütüyor. Bunu da başarı ile yürütüyorlar. Şu anda çok ciddi bir kısmı cezaevlerinde, bir kısmı kaçtı gitti. Bu ten bu canda oldukça bu ümmete ihanet kim olursa olsun sonuna kadar gideceğiz.

İLLEGAL TERÖR ÖRGÜTÜ: Terör örgütünün içinde barınana terörist denir. Ne dedik: "Legal görünüm altında illegal yapılanma içeresinde olanlar ki şimdi onu da değiştireceğiz. İllegal terör yapılanması veya illegal terör örgütü" diyecek ve bu şekilde de üzerlerine gideceğiz. Türkiye'nin bir daha böyle bir musibete maruz kalmaması için en büyük görev sizlere düşüyor.

SIRTIMIZI DÖNÜNCE: Terör konusunda da aynı çifte standarda, aynı ikircikli tavra şahit oluyoruz. Bakın biz "PYD-YPG terör örgütüdür" diyoruz. ABD'de savunma bakanı, sözcü ayrı şey söylüyor. Diyor ki; "YPG'yi PYD'yi terör örgütü olarak kabul etmiyoruz". Bun nasıl bir şeydir? Kendileri ile konuştuğumuzda bize farklı konuşuyorlar. Sırtımızı dönüyoruz bize farklı şeyler söylüyorlar. Öyleyse bu millet kendi göbeğini kendi kesecektir.

65 YILLIK BÜYÜK MÜCADELE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzün üzerinde İmam Hatip Okulu inşa ettiren İlim Yayma Cemiyeti'ni "Türkiye'deki sivil toplum kuruluşlarının anası" olarak niteledi. İlim Yayma Cemiyeti'nin 65 yıldır büyük bir mücadele yürüttüğünü ve yürüteceğini anlatan Erdoğan, "Fakat görünen o ki daha fazlasını yapmamız lazım. Açılan imam hatipler, yurtlar her biri birer irfan yuvası olarak çalışan şubeler yeterli değil. Olay sadece fiziki mekân, fiziki şartlar değil" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adnan Menderes'i, Türkiye'de ilk imam hatip okullarını kuran Celalettin Ökten ve Sabahattin Zaim'i andı.

YERELDEN DÜNYAYA İLİM YAYMA HAREKETİ

Milli ve manevi değerlere sahip öğrenciler yetiştirmek amacıyla 1951'de kurulan İlim Yayma Cemiyeti, Avrupa'dan Ortadoğu'ya, Balkanlar'dan Amerika'ya kadar hizmet götürmeyi amaçlıyor. İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, "İstanbul'da kurulan bir yurtla yola çıktıklarını aktararak, "Şu anda 81 ilde 166 şube, 148 yurtla, 24 bin öğrencimize hizmet veriyoruz" dedi. Cemiyet yurt hizmetinin yanı sıra seminer ve programlarla manevi değerlere saygılı gençlerin yetişmesine katkı sağlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TCG Anadolu Gemisi'nin İnşa Başlangıç Töreni'ne katıldı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Israr eden sonucuna katlanır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN