Hürriyet'in manşetine jet yalanlama

Hürriyet Gazetesi bugün yine bir algı operasyonuna imza attı. “Adı bile belliydi” manşetiyle verilen haberde ’te saldırısı düzenleyen DAEŞ üyesi İsmail Güneş’in adı önceden bilindiği ve 5 gün önce güvenlik birimlerinin bu konuda uyarıldığı yazıldı. Gaziantep Valiliği ise bu haberi yalanladı.

Giriş Tarihi: 3.5.2016 16:14 Güncelleme Tarihi: 3.5.2016 16:47
Hürriyet'in manşetine jet yalanlama

Güvenlik güçlerini ve istihbarat bilimlerini bir zafiyet içinde göstermeye çalışan Hürriyet Gazetesi bugün yine bir algı operasyonuna imza attı. "Adı bile belliydi" manşetiyle verilen haberde 'te saldırısı düzenleyen DAEŞ üyesi İsmail Güneş'in adı önceden bilindiği ve 5 gün önce güvenlik birimlerinin bu konuda uyarıldığı yazıldı. İstihbarat Daire Başkanlığı'nın ilgili kurumları canlı İsmail Güneş'in ismini vererek uyardığını iddia eden Hürriyet yine bir yalana imza attı.

GAZİANTEP VALİLİĞİ: GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Gaziantep Valiliği, kentteki terör saldırısına ilişkin bugün bir gazetede yer alan "Adı bile belliydi" başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, ulusal yayın yapan bir gazetede "Adı bile belliydi" başlığıyla yayımlanan haberde; "Saldırıdan 5 gün önce İstihbarat Daire Başkanlığı Gaziantep'te kamu kurumlarına yönelik eylem uyarısında bulunurken, yetkililere şüpheli ismi de bildirildi" iddiasında bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, söz konusu gazete haberinde belirtilen "Yetkililere şüpheli ismi de bildirildi" ifadesinin gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

"YİNE HÜRRİYET YİNE OPERASYON"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet'in manşetine jet yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN