FETÖ'ye eş zamanlı operasyon!

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, bir süredir yaptığı teknik ve fiziki takibin ardından Isparta, İstanbulve 'da FETÖ-PYD'ye üyelerine yönelik 3. dalga eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda SDÜ üniversitesinde e alımların cemaat yapılanması dikkate alınarak gerçekleştirildiği ortaya çıktı. SDÜ'nde kritik noktalara yapılan atamalarda mali yönetim ele geçirilmiş.

Giriş Tarihi: 4.5.2016 10:44 Güncelleme Tarihi: 4.5.2016 10:45
FETÖ'ye eş zamanlı operasyon!

'da FETÖ/PDY'e yönelik gerçekleştirilen operasyonda KPSS sınav skandalına benzer bir skandal ortaya çıktı. e alınan devlet memuru yapılmış. İş başvuruları sırasında şahıslardan şartları oluşturmak için belgeler istenmiş. SDÜ'de peyzaj işinde çalışacak olan kişilerden forklift ve yükleyici sertifika istenmiş. Bu belgeleri sadece kendilerine yakın kişiler verebilmiş. Sahte olduğu tespit edilen belgeler sonrası KOM ekipleri FETÖ'ye yönelik operasyon düzenledi. 10 kişi gözaltına alındı.

Kadro ile ilgisiz sertifikalar istenmiş

Yapılan operasyonda SDÜ yönetimi kendi adamlarını işe almak için özel şartlar hazırlıyor. Bu şartlara uymayan kişiler tek tek eleniyor. Ancak kendilerine yakın kişiler sahte belgeler ile iş uygunlugu belgesi alarak işe alınmış. Üniversite tarafından kadro işi için ilgisiz sertifikalar istenerek diğer şahıslar elenerek kendi adamlarına yer açılmış.

En az 3 yıl şartı hiçe sayılmış

Göğüs Hastalıkları Servisinde çalışacak olan kişilerden en az 3 yıl çalışmış olduğunu belgelemek, CPR kursuna katıldığını belgelemek, İlk yardım kursuna katıldığını belgelemek ve bunların yanında sertifika istenmiş. Ancak yapılan incelemelerde işe alınan kişilerin belgelerinin sahte olduğu ortaya çıktı.

Kendi kadrolarını kurmuşlar

Soruşturma kapsamında işe alım ilanlarında açılacak kadro ile ilgisiz sertifikaların istendiği, bu sertifikaların kurs düzenlenmeden bu şahıslara verildiği, içeriği sahte bilgilerle düzenlenmiş sertifikalarla ilgili olarak yapılan çalışmada, SDÜ Tıp Fakültesinde görevli Rektör Yardımcısı M.N.T organizesinde, M.D.Ç ve H.K isimli idareciler tarafından isim listesi hazırlandığı ve bu listede olan kişilerin ihtiyacı olan sertifika hazırlanarak şahıslara verildiği ortaya çıktı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'ye eş zamanlı operasyon!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN