: Bunlar olağan dışı gibi görünen olağan şeyler

AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Milletvekili , "Bunlar olağan dışı gibi görünen olağan şeyler. Biz kimliği olan, kurumsal yapısı güçlü, bir siyasi partiyiz. Oluşan sorunları konuşarak partimizin de ilkelerini dikkate almak suretiyle çözümleriz." dedi.

Giriş Tarihi: 5.5.2016 11:50
Hayati Yazıcı: Bunlar olağan dışı gibi görünen olağan şeyler

Yazıcı, AK Parti Genel önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, alınan kararın hayırlı olmasını diledi.

"Bunlar olağan dışı gibi görünen olağan şeyler. Biz kimliği olan, kurumsal yapısı güçlü bir siyasi partiyiz. Oluşan sorunları konuşarak partimizin de ilkelerini dikkate almak suretiyle çözümleriz." ifadesini kullanan Yazıcı, partilerde bu tür sorunların yaşanmasını tasfiye edecek en önemli karar organının büyük kongre olduğunu belirtti.

Yazıcı, "Büyük kongrede sadece genel başkan seçimi mi yoksa MYK ve MKYK üye seçimi de olacak mı?" sorusu üzerine, "Onlar konuşulacak şimdi MYK'da. Sonra belki de MKYK'ya gelir. Partinin yetkili organları bunları tartışacak. Tüzüğümüz neyi öngörüyorsa parti çıkarları neyi gerektiriyorsa partinin yetkili karar organları da o doğrultuda karar alacaktır." yanıtını verdi.

Yazıcı, "Kongre tarihi için nasıl bir planlama olabilir" sorusu üzerine, bu konuda bilgisinin olmadığını, gerekli çalışmaların yapıldığını, bunun ötesinde yapılacak yorumların spekülasyon olacağını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayati Yazıcı: Bunlar olağan dışı gibi görünen olağan şeyler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN