Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyeli çocuklardan Esad’ı gönderme şarkısı

Ülkelerindeki savaştan kaçarak ’ye gelen Suriyeli çocuklar, konserde söyledikleri şarkının nakaratında Suriye Devlet Başkanı Başer Esad’a ”Biz Hürriyet istiyoruz. Ölsek dahi Başer’ı göndereceğiz ”dedi.

Giriş Tarihi: 6.5.2016 13:40
Suriyeli çocuklardan Esad’ı gönderme şarkısı

İskenderun Belediye Kültür Sarayında düzenlenen ortak etkinlikte -Suriye Halk müziği konserine her iki ülkenin vatandaşları ilgi göstererek salonu doldurdu.

İHH İskenderun Şube Başkanı Ahmet Yetim, 'de yaklaşık 3 milyon Suriyeli bulunduğunu belirterek, "Bütün Avrupa sadece yüz bin Suriyeliyi kabul etti. Ne şartla kabul ettiğini zaten biliyorsunuz. Ama buna rağmen ülkemizde yaşayan Suriyelilerden bazılarının Avrupa ya gitmek istemlerini de hayretle karşılıyoruz. Biz bu savaşın biran evvel bitmesini istiyoruz" dedi.
İskenderun özel Eğitim Meslek Eğitim Merkezi'nde eğitim gören engelli çocuklar ile yine eğitim gören Suriyeli çocuklar, guruplar halinde sahne alarak Arapça, Türkçe şarkılar seslendirdiler.

Suriyeli çocuklar 'onda bunda şundadır' (mavi boncuk) şarkısını Arapça olarak seslendirirken, şarkının sözlerini değiştirerek "Biz Hürriyet istiyoruz. Neye mal olursa olsun ölsek dahi Başer'ı göndereceğiz "dediler. Zaman zaman duygulu anların yaşandığı konserde izleyenler tempo tutarak unutulmaz bir gece yaşadılar.

Suriyeli gençlerden oluşan koro, Barış Manço'nun sarı çizmeli Mehmet ağa parçasını da Türkçe seslendirirken büyük alkış aldılar.
25 kişilik zihinsel engelli koro kendileri çalıp, kendileri söylediler seslendirdikleri şarkılarla her iki ülkenin vatandaşlarından büyük alkış aldılar.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli çocuklardan Esad’ı gönderme şarkısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN