Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genelkurmay Başkanı Akar operasyon bölgesinde

Giriş Tarihi: 7.5.2016 19:02 Güncelleme Tarihi: 7.5.2016 19:10
Genelkurmay Başkanı Akar operasyon bölgesinde

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak ile terör operasyonunun sürdüğü 'taki askeri birlikleri ziyaret etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile terör operasyonunun sürdüğü 'taki askeri birlikleri ziyaret etti.

Şırnak Havaalanı'na gelen Akar ve beraberindekileri, Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ve 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar karşıladı.

Daha sonra askeri helikopterle kent merkezindeki Çakırsöğüt 1. Jandarma Komando Tugay Komutanlığına geçen Orgeneral Akar, operasyonun yönetildiği kriz merkezini ziyaret etti.

Operasyonla ilgili 1. Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan'dan bilgi alan Orgeneral Akar, tüm kuvvetlerin belirli program dahilinde operasyonu büyük kararlılıkla sürdürdüğünü söyledi.

Terör operasyonlarının büyük bir başarıyla devam ettiğini vurgulayan Orgeneral Akar, şunları kaydetti:

"Vatan topraklarının bütünlük ve güvenliğinin teminatı Türk Silahlı Kuvvetleri, terörün her türlüsü ile kararlılıkla mücadeleye devam ediyor. Çok şükür, bugüne kadar büyük bir başarı sağladık, bütün kalbimizle sizlere inanıyoruz. İnşallah en az zayiatla, mümkünse sıfır zayiatla buradaki operasyonların bir an önce tamamlanması, daha sonra kırsalda yapılacak faaliyetlerle de terörün kökünün tamamen kazınması sağlanacak.

Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden bu unsurların tamamen gündemden çıkması en samimi dileğimiz."

Orgeneral Akar, içinde bulunulan ortamda herkesin elini taşın altına koyduğuna dikkati çekerek, Cizre, Silopi, Sur, İdil ve Yüksekova'da operasyonların büyük kahramanlık ve fedakarlıkların ardından başarıyla sonuçlandığını söyledi.

Orgeneral Akar ve beraberindekiler, daha sonra Silopi ve Cizre ilçelerini ziyaret etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay Başkanı Akar operasyon bölgesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN