Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Batı'ya sert eleştiri!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Merhamet ve Adalet' temalı kısa film ödül töreninde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Ankara'daki saldırıya verilen tepki ile Paris'teki saldırıya verilen tepkilerdeki fark adaletsizliktir. Merhametsizlik bunların yaptığı. Bizler dünya 5'ten büyüktür derken; işte bu çarpıklığa karşı itirazımızı ifade ediyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 8.5.2016 19:09 Güncelleme Tarihi: 8.5.2016 19:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Batı'ya sert eleştiri!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da katıldığı Kısa Film Yarışması Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:
"Hangi yaşta olursa olsun tüm annelerin gününü kutluyorum, 365 günün tamamı anneler günüdür. Cennetin ayakları altına serildiği annelerimiz için ne söylesek, onlara olan minnetimizi ifade etmeye kafi gelmez. Anneyi ve babayı kaybetmenin yaşı olmadığını yakından biliyorum.

Sinemada yapılanların, yapılması gerekenden daha az olduğunu görüyoruz. Sıkıntı burada. Kültür Bakanlığımız bu konuda yeni bir hamlenin içinde. Dünya ile bir rekabet içine girmiş oluruz. Kültür ve sanat alanında söz sahibi olmayan bir düşüncenin başarıyı yakalaması zordur.

3 MAYMUNU OYNADILAR
Dünyanın bir köşesinde masum insanlar katledilirken, diğer tarafta insanlar kayıtsızlıklarını sürdürüyor. Afrika'da insanlar açlıktan ölürken, Batı'da obezlik gün yüzüne çıkıyor. Türkiye sınırlarını mazlumlara açarken 3 maymunu oynayanlar, kendilerine gelince kapılarını kapattılar. Bunlarda diktatörlük var, zulüm var.

BUNUN ADI MERHAMETSİZLİK
Ankara'daki saldırıya verilen tepki ile Paris'teki saldırıya verilen tepkilerdeki fark adaletsizliktir. Merhametsizlik bunların yaptığı. Biz dünya 5'ten büyüktür derken; işte bu çarpıklığa karşı itirazımızı ifade ediyoruz. Türkiye 3 milyon göçmeni topraklarında barındırırken 300 bin göçmene tahammül edememek, merhametsizliktir. Bu çarpık düzen çökecek.

Türkiye olarak kendimiz ve tüm insanlık için daha iyi bir dünyanın inşasına öncülük etme sorumluluğumuzun olduğuna inanıyorum. Milli gelire oranla yardım konusunda Türkiye ilk sırada. Mazlumların umut kapısı olmalıyız. Bizim medeniyetimizden başka kim diğer coğrafyalara gitmişse, geride sömürüden başka bir şey bırakmamış. "

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Batı'ya sert eleştiri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN