Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anne özlemini her an hissediyorum

Giriş Tarihi: 9.5.2016
Anne özlemini her an hissediyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, annesine özlemini dile getirerek, “Ülkemdeki her anneyi, kendi gibi görüyorum” dedi. Katıldığı konferansta ise bir şiir sırasında gözyaşlarını tutamadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anne özlemini yaşamının her anında hissettiğini söyledi. nedeniyle bir mesaj yayımlayan Erdoğan, şunları kaydetti: "Cenneti annelerin ayakları altında gören bir inancın mensupları olan bizler, ülkemizin ve milletimizin huzurlu, mutlu bir geleceğe ulaşabilmesi için annelerimizin kalbini kırmama hassasiyetini yaygınlaştırmaya özen göstermeliyiz. Anne özlemini yaşamımın her anında hisseden biri olarak, ülkemdeki her bir anneyi kendi gibi görüyorum." Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde dün düzenlenen Uluslararası 8. İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı'ndaki konuşmasında da Anneler Günü'nü kutladı. Etkinliğin açılışında İbrahim Sadri "Hoşçakal Anne" şiirini okudu. Annesi Tenzile Erdoğan'ı 2011'de kaybeden Erdoğan, gözyaşlarını tutamadı. İbrahim Sadri ise annesini yaklaşık 25 yıl önce kaybettiği söyledi. O dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Erdoğan'ın, cenaze töreninde annesinin tabutunu omuzladığını kaydeden İbrahim Sadri, "Bana sorarsanız, 'ne söylersiniz Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili' diye. İlk söyleyeceğim kelime 'vefa' olur. Biz hep onun vefasına tanık olarak yaşadık bu hayatı. Arkadaşlarına, dostlarına bu kadar vefalı olan bir insanın şüphesiz annesine olan bağlılığı elbette kat kat fazladır" dedi.

BİZLER ONLARIN ESERİYİZ
Ardından kürsüye gelen Erdoğan da şöyle konuştu: "Az önce İbrahim Sadri kardeşimin o dokunaklı şiiri, o duygularımızı hakikaten adeta tazeleyen şiiri, bizleri özellikle annesi olmayanları, çok daha farklı yerlere taşıyordu. Ben de bunlardan biriyim. Biliyorum ki şu anda annesini ebediyete uğurlamış olan kardeşlerimin duygusu, acısı aynıdır. Zira anneleri kendi medeniyetimizin bizlere koymuş olduğu hedef sebebiyle ayaklarının altı öpülesi anneler olarak bildik. Şahsen öyle yaşadım, öyle zannediyorum ki öyle yaşıyoruz. Anne farklı bir varlık. Bizler onların eseriyiz."

KIZLARIMDA MÜŞAHEDE EDİYORUM
"Annelerimiz bizler için çok çileler çekti. Çok çileler çektiklerini kendi kızlarımda da müşahede ediyorum. Evlatları nasıl yetiştirdiklerini, gecelerin onlar için nasıl geçtiğini, gündüzlerin nasıl geçtiğini görüyoruz. Bizim için her an, her gün Anneler Günü'dür. Anneleri ellerinden öpüyorum. Onlara saygılarımı sunuyorum. Başta sevgili annem olmak üzere, ebedi âleme irtihal etmiş Hakk'ın rahmetine kavuşmuş tüm anneleri hayırla yâd ediyor, mekânları cennet olsun diyorum." Erdoğan, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde katıldığı ödül törenindeki konuşmasında da "Dün Malatya'da bazı şehitlerimizin anneleriyle bir arada oldum. Fakat onların vakarına, onların vakur duruşuna gerçekten hayran olmamam mümkün değildi. Allah onlardan razı olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne özlemini her an hissediyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN