Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Di·k durun

Nusaybin’de şehit düşen 3 uzman çavuş memleketlerinde uğurlandı. ’da toprağa verilen şehit Mehmet Kılıç’ın babası, törene katılanlara, “Ağlamayın, dimdik ayakta durun” diye haykırdı

Giriş Tarihi: 10.5.2016
Di·k durun
Nusaybin'de şehit düşen 3 uzman çavuş memleketlerinde uğurlandı. 'da toprağa verilen şehit Mehmet Kılıç'ın babası, törene katılanlara, "Ağlamayın, dimdik ayakta durun" diye haykırdı Nusaybin'de önceki gün meydana gelen alçak saldırıda şehit olan uzman çavuşlar Mehmet Kılıç Malatya'da, Ferhat Aktaş Adana'da, Cengiz Poyraz 'da uğurlandı. Malatyalı şehit Kılıç ile Adanalı şehit Ferhat Aktaş'ı, kendileri gibi asker olan kardeşleri uğurladı.

ŞEHİT BABASI: AĞLAMAYIN
Uzman Çavuş Mehmet Kılıç memleketi Malatya'da uğurlandı. Şehidin babası Tayyar ve kardeşleri tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin, biri kendisi gibi uzman çavuş, diğeri de Ankara'da vatani görevini yerine getiren iki kardeşi de tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Şehit babasının oğullarına ve törene katılanlara, "Ağlamayın, dimdik ayakta durun" diye bağırması ise dikkat çekti. 3 yıllık evli olduğu öğrenilen şehidin, eşinin de 6 aylık hamile olduğu belirtildi. Kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Cengiz Poyraz, Bursa Mihraplı Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Poyraz'ın bir süre önce nişanlandığı ve önümüzdeki kasım ayında da düğününün olacağı öğrenildi.

YÜZBAŞI UĞURLANDI:
Diğer taraftan Hatay Dörtyol'da, önceki gün icra edilen arazi arama ve taraması sırasında kayalıklardan düşerek şehit olan bordo bereli Piyade Yüzbaşı Rıza Fırat (31) Adıyaman'da toprağa verildi. Şehidin cenazesi, Fırat'ın silah arkadaşlarının katılımıyla toprağa verildi.

CUMHURBAŞKANINDAN TAZİYE:
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun, Tunceli, Mardin ve Gaziantep'te şehit edilen askerler Zafer Çalışkan, Sefa Uslu, Ferhat Aktaş, Mehmet Kılınç, Cengiz Topal ile polis memuru Mehmet Öter'in ailelerine birer telgraf göndererek, başsağlığı diledi.

ASKER AĞABEYLERUĞURLADI
Aynı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Ferhat Aktaş (23) ise Adana'da uğurlandı. Bekâr olduğu ö��renilen Aktaş'ın ağabeylerinden Orhan'ın Hatay'da, Faruk'un ise Samsun'da uzman çavuş olarak görev yaptığı öğrenildi. Şehidin cenazesi Kozan'da son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede, uzman çavuş iki ağabeyin kardeşlerini uğurlarken metanetlerini korudukları görüldü.

Yaser ÇAPAROĞLU-Tuna ÇAM-Tahir ÖZÇELİK- Metin HARIKÇI-Murat KARAMAN/SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Di·k durun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN