'ta operasyonlar 2 mahallede yoğunlaştı!

Sokağa çıkma yasağının 57’nci gününde devam ettiği ’ta, teröristler ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. Kentteki operasyonlar 2 mahallede yoğunlaştırılırken, PKK’lılara sık sık teslim olmaları yönünde anons yapılıyor.

Giriş Tarihi: 10.5.2016 11:44 Güncelleme Tarihi: 10.5.2016 15:18
Şırnak'ta operasyonlar 2 mahallede yoğunlaştı!

'ta PKK'lıların yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 14 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile birlikte başlayan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi Operasyonu" kararlılıkla sürüyor. Kentin yüzde 85'i PKK'lılardan temizlenirken, operasyon 2 mahallede yoğunlaştırıldı. Yeni ve Bahçelievler mahallelerinde dar bir alana sıkıştırılan ve bölgede gizlendikleri evlerden açan PKK'lılara sık sık teslim olmaları yönünde anons yapıldı. Bölgede güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında zaman sıcak temas da sağlandı.

PKK BOMBASIYLA ÖLEN FIRAT'IN BABASI İLK KEZ KONUŞTU

Yeşilyurt, Gazipaşa, İsmetpaşa, Cumhuriyet ve Dicle mahallelerinde ise bomba arama çalışmaları sürüyor. Barikatların büyük bölümünü kaldırırken, çukurların ise kapatıldığı mahallelerde, tuzaklı patlayıcılar birer birer imha ediliyor.


Kentte şu ana kadar 326 terörist öldürüldü, 901 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnak'ta operasyonlar 2 mahallede yoğunlaştı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN